Connect with us

Aktuality

Chrípka a respiračné ochorenia zatvárajú školy

V minulom týždni bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji 8509 akútnych respiračných ochorení spolu s ochorením Covid-19. V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom narástla chorobnosť na akútne respiračné ochorenia o 31,97 % a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia bol 55,38 %. Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola vo vekovej skupine detí do 5 rokov. Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov i pedagógov však pristúpili k zatvoreniu svojich brán viaceré piešťanské školy.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Základná škola M.R. Štefánika prerušila prezenčnú výučbu od 12. decembra do 16. decembra. Či sa bude vyučovať dištančne bude záležať o toho, či budú zdraví pedagógovia a škola o aktuálnej situácii informuje rodičov prostredníctvom triednych učiteľov.

Prezenčné vyučovanie rovnako od pondelka tohto týždňa prerušila aj ZŠ Brezová z dôvodu vysokého nárastu chrípkového ochorenia. Prezenčné vyučovanie podľa rozvrhu sa má začať opäť 19.12.2022.

Deti na Cirkevnej spojenej škole ešte v pondelok 12. decembra prišli do tried, avšak od utorka 13. decembra zostávajú tiež doma. Chorobnosť detí presiahla hranicu 50 percent a tak v súlade s usmernením hygienikov bolo prezenčné vyučovanie prerušené taktiež do piatku 16. decembra.

Reklama

Ďalšie piešťanské školy na svojich stránkach informácie o uzatvorení nezverejnili.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzýva v súvislosti s chrípkovou sezónou na opatrnosť v kolektívoch. Podľa jeho slov by sa malo v  škole a v práci často vetrať, ďalej je potrebné dbať na hygienu rúk a dezinfekciu plôch, ktorých sa dotýkame. Hygienik tiež odporúča obmedziť podávanie rúk, či objímanie pri pozdrave. Dôležité je dodržiavať i j respiračnú etiketu kam patrí napríklad kýchanie a kašľanie do vreckovky, nie do rúk.

-th-

Populárne články