Connect with us

Aktuality

Cesta premeny pokračuje, so zvieratkami sa stretli deti na Detvianskej

Published

on

Reklama

Projekt Cesta premeny vznikol na Spojenej škole v Piešťanoch vďaka podpore Nadácie VÚB a Mesta Piešťany. Jeho prvoradou cieľovou skupinou sú žiaci s telesným i mentálnym postihnutím a pervazívnymi vývinovými poruchami, deti z detského domova v Piešťanoch, deti zo základných a materských škôl. V rámci projektu bol vytvorený animoterapeutický kútik, domček pre zajace. Na základných a materských školách predvedú ukážky animoterapie, ktorých sa zúčastnia aj deti s postihnutím a touto formou bude zároveň podporená ich integrácia. Cesta premeny okrem pôsobenia na Spojenej škole už navštívila Materskú školu na Detvianskej ulici a aj Základnú školu Mojmírova.

20161018_102713

Reklama

„V rámci projektu Cesta premeny prišli navštíviť deti v Materskej škole na Detvianskej spolu so žiakmi zo Spojenej školy v Piešťanoch pes a dva zakrslé zajačiky. Deti si za prítomnosti cvičeného psíka a zajačikov užili dopoludnie plné zábavy a pozitívnych emócií. Dozvedeli sa, ako dokážu zvieratká pomáhať ľuďom s ochorením, vyskúšali si výcvik psíka a starostlivosť o zajačiky, naučili sa ich správne uchopiť, učesať, nakŕmiť. Na záver si deti mohli zvieratká pohladkať, vyobjímať a prejsť sa s nimi po prekážkovej dráhe,“ povedal Peter Lendvay, ktorý realizuje terapeutické a zároveň integračné stretnutia.

20161018_101513

Reklama

V priestoroch Spojenej školy v Piešťanoch postavili deti pre zakrslých králikov králikáreň, ktorú vybavili všetkým, čo zajkovia potrebujú. Zajkovia si už stihli zvyknúť na nové prostredie a deti si ich prítomnosť naplno užívajú.

-lt/Zdroj a foto: Cesta premeny-

Populárne články