Connect with us

Aktuality

Centroom stále stojí, ale práce nezačali ani dva mesiace po nariadení sanácie

Published

on

Reklama

Na začiatku týždňa, v pondelok 11. januára, uplynuli presne dva mesiace odkedy stavebný úrad, riadený už bývalým vedúcim Ivanom Pauerom, vydal nariadenie na vykonanie sanačných prác, týkajúcich sa budovy Centroom. Podľa prvej časti projektu malo byť realizované podopretie kritických miest stojkami a po ňom mali nasledovať ďalšie stavebné práce. Žiadnu činnosť na budove v centre mesta však nevidno a poniektorí obyvatelia mesta sa začínajú obávať, aby nezostala roky uzavretá za plotom, podobne ako chátrajúci hotel Slovan. Najviac sú nečinnosťou poškodení majitelia bytov, ktorí museli svoje domovy opustiť ešte začiatkom októbra. Na momentálnu situáciu sme sa spýtali hovorkyne mesta, ale kvôli odchodu Ivana Pauera z funkcie nám nevedela poskytnúť relevantné informácie.

received_1047365445315377

Reklama

„Bývalý poverený vedúci Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta je dlhodobo práceneschopný a nová poverená vedúca oddelenia zatiaľ neprevzala jeho agendu. Z toho dôvodu momentálne tieto otázky zodpovedať nevieme. Ďakujeme za pochopenie,“ napísala v odpovedi na naše otázky ohľadom momentálnej situácie hovorkyňa mestského úradu v Piešťanoch Eva Bereczová.

Stav budovy bol ešte v októbri označovaný ako kritický a preťaženia na niektorých nosných prvkoch dosahovali až 200 percent nad normu. Podľa slov vtedajšieho vedúceho Oddelenia stavebných služieb hrozil budove nečakaný kolaps konštrukcie a v najhoršom prípade reťazové zrútenie budovy. Majitelia bytov sa vtedy museli narýchlo vysťahovať a budova bola provizórne oplotená, nakoľko v prípade jej zrútenia by boli ohrození chodci prechádzajúci v jej bezprostrednom okolí. Neskôr spoločnosť BK Servis previedla oplotenie darom na vlastníkov bytov a i keď s jeho stavbou boli nemalé problémy, nakoľko ho zhodili poryvy vetra, účel plní doteraz. Práce sa mali rozbehnúť začiatkom decembra, ale ani do dnešného dňa sanácia neprebieha.

Reklama

-lt/Foto: archív-

 

 

 

Populárne články