Connect with us

Aktuality

Centrá špeciálno-pedagogického poradenstva pomáhajú deťom

Published

on

Reklama

Rodičia, ktorí nevedia rozpoznať varovné signály pre rôzne druhy zdravotného postihnutia u svojich detí, sa môžu obrátiť na špecializované poradne. Jedna z nich – Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie sídli v Základnej škole na ulici F. E. Scherera.

[singlepic id=17546 w=320 h=240 float=right]Každý súkromný psychológ niečo stojí, ale centrum zriadené Krajským školským úradom poskytuje poradenstvo bezplatne. S cieľom dosiahnuť optimálny rozvoj detí ponúkajú tieto poradne po celom Slovensku komplexnú psychologickú, preventívnu a diagnostickú činnosť. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva v správe, ktorú poslalo médiám.

Reklama

Zoznam všetkých poradenských centier je na adrese www.mzsr.sk/integrovana. Rodičia tam nájdu aj ďalšie informácie, ktoré im majú pomôcť rozpoznať varovné signály pri jednotlivých druhoch zdravotného postihnutia alebo porúch ich dieťaťa.

V prípade potreby sa môžu poradiť s ošetrujúcim lekárom alebo so sestrou, ako sa orientovať v zozname. Na základe ich odporúčaní by sa mali čo najskôr obrátiť na špecialistov v pedagogicko-psychologickom poradenskom centre.

Reklama

(mp)

Populárne články