Connect with us

Aktuality

Bude na Červenej veži naozaj aquapark? Pozrite sa na návrhy ako by mohol vyzerať.

Published

on

Reklama

Spoločnosť Iuris Invest vyhlásila na jeseň minulého roka architektonickú súťaž na vytvorenie architektonicko-urbanistického riešenia relaxačno-hotelového komplexu v lokalite Červenej veže s pracovným názvom Beethovenova alej. Do prvého kola sa prihlásilo 16 architektonických ateliérov. Do druhého kola by malo postúpiť šesť, organizátori však postupujúcich zatiaľ nezverejnili.

[singlepic id=9406 w=320 h=250 float=left]Prvé kolo bolo ukončené 7. januára 2011. V zadaní zverejnenom na webovej stránke spoločnosti sa hovorí, že Iuris plánuje vybudovať Leisure rezort v obci Banka pri Piešťanoch. Cieľovým segmentom majú byť prevažne slovenskí návštevníci a klienti zo strednej Európy. Celkové náklady na vybudovanie rezortu vrátane vybavenia a infraštruktúry sú stanovené na maximálne 35 miliónov EUR bez DPH. Projekt v Piešťanoch má vraj ambíciu stať sa centrom aktívneho oddychu a zábavy na Slovensku. Rezort má mať 3 hlavné časti – Aqua Park, Apart-hotel a chatky. Firma očakáva, že do aquaparku, ktorý je v plánoch realizácie prvoradý, by malo prísť ročne 150 – 200 tisíc návštevníkov.

Reklama

Súťaže sa zúčastnili A1ReSpect, AK Jančina, AllesWirdGut, Ateliér 3M, CEDA, Grido, Helika, ITB architekti, LOVE, Ľubomír Závodný, Marek Kolčák, Milieu Architects, Nagyová – Pravdová, Siebert Talaš, SPDe, VPÚ Deco.

Pozrite si niektoré z návrhov:

Reklama

[nggallery id=444]

Zdroj: www.iuris.sk

Populárne články