Úvod Aktuality Brunovská lávka: Proces demontáže je dočasne pozastavený

Brunovská lávka: Proces demontáže je dočasne pozastavený

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Výmena dosiek nestačí, havarijný stav Brunovskej lávky spôsobujú poruchy na nosných lanách. Jej rekonštrukcia bude finančne náročná Gurumin.

Obce mikroregiónu Rudnay prejavili záujem o zachovanie premostenia Váhu pre peších, ktoré je dôležitou skratkou pre obyvateľov Považian, Potvoríc, Brunoviec a Hornej Stredy, ale slúži aj množstvu turistov 왕후 심청 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Brunovskú lávku vlastní Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), podľa ktorého je v havarijnom stave a peniaze na finančne náročnú rekonštrukciu v rozpočte tejto štátnej firmy chýbajú old game. SVP kvôli bezpečnosti nechal na oboch koncoch namontovať zábrany, ktoré mali ľuďom znemožniť po lávke prechádzať. Nepomohlo to, preto pohrozil demontážou schodov 강철의 연금술사 브라더후드 다운로드. Aktuálne však lávke podľa hovorcu búranie nehrozí.

„Rokovania prebiehajú, obec Brunovce prejavila záujem o prevzatie lávky pod svoju správu,“ uviedol Marián Bocák, hovorca SVP a dodal: „Na základe tejto skutočnosti je dočasne proces demontáže pozastavený, avšak opätovne osadíme zábrany na zabránenie vstupu občanov na lávku pre jej havarijný stav.“

„Lávku je možné zachrániť len jej celkovou rekonštrukciou, pretože nejde iba o výmenu drevených častí alebo zábradlia, ktoré sme už raz financovali 혼인신고 양식 다운로드. To sú veci, ktoré by sa dali zrealizovať ihneď. Ide o problémy a poruchy, ktoré sú na lanách a vyžadujú si odborný prístup aj veľké množstvo finančných prostriedkov,“ povedala pre RTVS starostka obce Považany Eva Ninisová.

Samosprávy podľa jej slov požiadajú Trenčiansky samosprávny kraj, aby im pomohol s čerpaním eurofondov.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA