Connect with us

Aktuality

Zavretý most v Hlohovci: Na pešo je možné prejsť po železničnom moste

Polícia od náhleho uzavretia mostu v Hlohovci rieši situáciu na cestách a hliadky sa snažia v maximálnej možnej miere pomôcť občanom.  Trvať to má do času kompletného osadenia dočasného dopravného značenia.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Následkom uzávierky mosta zhoršila dopravná situácia aj v piešťanskom okrese, pričom kolóny sa tvorili na Krajinskej ulici a jej napojeniach ako aj na druhej strane váhu v obci Banka.  Podľa polície zhustená premávka nemala vplyv na zvýšený počet škodových udalostí ani dopravných nehôd.

V Hlohovci sa snažia umožniť prechod peším aspoň v náhradnom riešení po lávke na železničnom moste. Používanie lávky v núdzovom režime má striktne definované pravidlá.

Na lávku je možné vstupovať len jednotlivo, pričom je potrebné dodržiavať minimálnu vzájomnú vzdialenosť 2,6 m. Po lávke je možné chodiť iba voľným krokom, beh je zakázaný. Rovnako je zakázaná jazda na bicykli. V prípade, že dospelý sprevádza deti do 12 rokov, môžu s ním ísť v skupine maximálne tri.

Reklama

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov požiadala polícia Železnice SR o zníženie rýchlosti prepravovaných vlakov v danom úseku a to najmä v čase od 05.00 – 08.00 h, od 13.00-15.00 h a v noci od 21.30 – 23.00 h.

„V čase zníženej viditeľnosti a v noci je most bez osvetlenia. Vstup na most je pod dohľadom hliadok polície a mestských policajtov,“ dodala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články