Connect with us

Aktuality

Brunovská lávka prejde do vlastníctva obce. Tá ju následne prevedie na Združenie obcí Rudnaya

Poslanci zastupiteľstva Obce Brunovce schválili na konci marca návrh zmluvy o bezodplatnom prevode vlastníctva lávky cez Váh od Slovenského vodohospodárskeho podniku na Obec Brunovce. Nasledovať budú ďalšie kroky na to, aby lávka opäť mohla slúžiť obyvateľom regiónu i turistom.

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenský vodohospodársky podnik v roku 2020 lávku uzavrel a začal podnikať kroky, ktoré by mohli viesť k jej odstráneniu. Voči tomu aktívne vystúpili predstavitelia obcí regiónu i obyvatelia. Od jesene roku 2020 prebiehali rokovania kompetentných, aby situáciu vyriešili.

Trvalo to síce dlho, ale schválením zmluvy medzi obcou Brunovce a Slovenským vodohospodárskym podnikom bol spravený výrazný krok k tomu, aby sa veci pohli. Rokovania obecného zastupiteľstva v Brunovciach sa starostka Stanislava Zervanová nezúčastnila. Situáciu ohľadom prevodu lávky do vlastníctva obce však prišli ozrejmiť zástupcovia ostatných obcí Združenia obcí Rudnaya – Eva Ninisová z Považian, Simona Bičanová z Hornej Stredy a Peter Kučík z Potvoríc.

„Zástupcovia obcí sa vyjadrili k už uskutočneným rokovaniam vo veci riešenia stavu Brunovskej lávky, ktorá sa nachádza v katastri obce Horná Streda. Kolaudačné rozhodnutie bolo v minulosti vydané na obec Brunovce. V prvom kroku bude lávka odovzdaná do vlastníctva obce Brunovce,“ uvideli na sociálnej siete poslanci obce Brunovce.

Stane sa tak v zmysle zákona, kedy Slovenský vodohospodársky podnik môže prebytočný majetok previesť bezodplatne práve na obec. Lávka následne prejde do vlastníctva Združenia obcí Rudnaya, ktoré plánuje jej rekonštrukciu a na tento účel už zaradilo svoj zámer do zásobníka projektov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Združenie obcí Rudnaya je garantom zabezpečenia účelného, hospodárneho nakladania a starostlivosti o lávku.
-th-

Reklama

Populárne články