Úvod Aktuality Bieloruský spisovateľ sa stretol aj s Winterovcami

Bieloruský spisovateľ sa stretol aj s Winterovcami

Delegácia zložená z bieloruských spisovateľov a kultúrnych pracovníkov sa na konci júna vydala po stopách jedného z najvýznamnejších bieloruských spisovateľov – Janka Kupalu 폴라익스프레스 다운로드. Ich kroky viedli aj do Piešťan. Kupala sa totiž v minulosti stretol aj s Winterovcami.

 

„Rok 2015 je pre kultúrne vzťahy medzi Slovenskom a Bieloruskom symbolický Download atmel studio 6. Pripomíname si totiž 80. výročie prvej návštevy delegácie sovietskych spisovateľov a novinárov na Slovensku. Táto udalosť je mimoriadna tým, že to bola prvá návšteva v histórii bielorusko-slovenských priamych kultúrnych vzťahov, na ktorej sa zúčastnil klasik bieloruskej literatúry – Janko Kupala Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency. Cestu vtedy organizovala Všezväzová spoločnosť pre kultúrne styky so zahraničím. Po osemdesiatich rokoch sa na podnet Štátneho literárneho múzea Janka Kupalu v Bielorusku uskutočnila cesta s názvom „Po stopách Janka Kupalu na Slovensku“ virtual audio cable 다운로드. Delegáti navštívili tie isté miesta ako pred ôsmimi desaťročiami práve bieloruský poet Kupala,“ uvádza horovkyňa Mesta Piešťany Eva Berezcová 사물의 비밀 다운로드.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany

V bieloruskej delegácii mali svoje zastúpenie vedúci pracovníci Štátneho literárneho múzea Janka Kupalu, zástupcovia celoštátnych médií, zástupca Katedry bieloruskej filológie Bieloruskej štátnej technologickej univerzity, ale napríklad aj šéfredaktorka denníka Literatúra a umenie či námestník predsedu Bieloruského fondu kultúry 타짜맞고 다운로드. Dvanásťčlenná delegácia na Slovensko pricestovala 20. júna. Delegáti navštívili Bratislavu, Svätý Jur, Modru a 24. júna aj Piešťany, kde ich na radnici privítal primátor mesta, Miloš Tamajka 페인터 10 다운로드. V Piešťanoch neskôr navštívili Balneologické múzeum, Pamätnú izbu Ivana Krasku, Mestskú knižnicu Mesta Piešťany, ktorá v literátoch zanechala veľmi dobrý dojem a kúpele Moyamo. Z Piešťan delegáti cestovali do Martina, Vysokých Tatier a Ždiaru.

Hoci Janko Kupala v našich končinách nie je veľmi známy, ide o postavu, ktorá má zásadné miesto v bieloruskej histórii 카카오톡 데스크탑 다운로드. Viac o ňom, o histórii týchto stretnutí, ako aj fotografiu s Winterovcami nájdete v článku Dušana Jarinu Janko Kupala – stretnutie nie len literárne 국악방송 다운로드.

250px-Yanka_KupalaZdroj: Tlačová správa Mesto Piešťany, foto: E. Bereczová, wikipedia

REKLAMA