Úvod Aktuality Betlehemské svetlo začne svoju púť po Slovensku, dorazí aj do Piešťan

Betlehemské svetlo začne svoju púť po Slovensku, dorazí aj do Piešťan

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas tohto víkendu čaká Betlehemské svetlo už tradičná cesta vlakmi po celom Slovensku. Slovenskí skauti ho postupne doručia na jednotlivé vlakové stanice, kam si poň môže prísť každý, kto má záujem 온 디스크 무제한 다운로드. Svetlo sa prostredníctvom skautských dobrovoľníkov dostane do viac ako 330 slovenských miest a obcí a to aj na miesta, kde nie je priame vlakové spojenie Flower Than Young Iceland. Na vlakovú stanicu v Piešťanoch dorazí rýchlikom v sobotu 17. decembra o 10:52. 

betlehemskesvetlo-2016_svit_3_suvak

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Už túto sobotu, 17 yinyuetai 다운로드. decembra 2016, sa od skorého rána po celom Slovensku rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo ľuďom. V priebehu dňa doručia skauti svetlo do viac ako 330 miest a obcí na Slovensku, po 28 hlavných i vedľajších vlakových tratiach 베이비드라이버 자막 다운로드.

„Na vlakových staniciach, kam v sobotu dorazí Betlehemské svetlo, už budú čakať skauti s lampášmi a až do Štedrého dňa ho budú roznášať v jednotlivých mestách a obciach, do nemocníc, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti, azylových domov, na sv Download chrome photo batches. omše, alebo ho doručia k ľuďom priamo domov,“ povedal Marián Suvák, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku. Ako doplnil, skauti svetlo roznesú aj do ďalších miest a okolitých dedín, ktoré nemajú vlakové spojenie, aby sa dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드.

„Svetlo sa na svoju tohtoročnú púť vlakmi vydá už tradične odchodom rýchlika R833 Sitno, ktorý z Bratislavskej hlavnej stanice vyrazí minútu po ôsmej hodine rannej a v Banskej Bystrici sa na poludnie rozvetví na trate do Margecian cez Brezno a do Košíc cez Lučenec 참좋은말 다운로드. Po viac ako 11 hodinách dorazí 21:14 do svojej poslednej zastávky – Prešova osobný vlak 9122,“ povedal Marián Suvák. Tohtoročné zmeny oproti minulému roku sa týkajú len malého posunutia odchodov a príchodov vlakov, vo väčšine prípadov len v minútach artyboard 다운로드. Jednu z najdlhších trás Bratislava – Žilina – Košice už tradične obslúži R605 Dargov s odchodom 9:55 a príchodom do cieľovej stanice 15:52 산하련 다운로드.

betlehemskesvetlo-2016_vieden_4_suvak

„V snahe priniesť každoročne Svetlo do nových lokalít a miest boli tento rok pridané vlakové spojenia Os 4567 na trase Trnava – Sereď – Galanta a Os 8126, ktorým prinesú skauti Betlehemské svetlo z Popradu po prvý krát aj na Štrbské pleso 입고증 다운로드. Tento rok tak dohromady pribudlo nových 18 vlakových staníc, kde doposiaľ Svetlo vlakmi nechodilo,“ doplnil M. Suvák. Vlakmi budú pokryté aj regióny, kde prípojmi na hlavné trasy príde Betlehemské svetlo na Záhorie do Kútov a Skalice, na juh do Komárna, Nových Zámkov, Serede, Levíc, na Kysuce do Čadce, na Oravu do Trstenej, na Hornú Nitru do Prievidze a na východné Slovensko do Bardejova, Medzilaboriec, Prešova, Vranova nad Topľou, Humenného, Trebišova, Michaloviec a tiež až do Čiernej nad Tisou a Stakčína.

Svetlo sa tak vďaka skautským posádkam dostane všade, od Kútov na západe až po Čiernu nad Tisou na východe republiky.

Počas tohto víkendu, v nedeľu 18. decembra, vynesú skauti plamienok z Betlehema opäť aj na Lomnický štít a rovnako aj o deviatej hodine na Hrebienok a do Tatranského ľadového dómu.

Bližšie informácie o vlakových spojeniach s Betlehemským svetlom a miestach, kam si ho môže ktokoľvek prísť odpáliť, sú na webstránke.

-TS  Slovenský skauting-

REKLAMA