Connect with us

Aktuality

Piešťany dnes navštívi vnuk rabína Salamona Teichtala

Published

on

Reklama

Radnica v spolupráci s rabínom židovskej komunity v Piešťanoch a predstaveným „Chabad stredného Slovenska“ Zevom Stiefelom pripravila na piatok 16. decembra slávnostné privítanie vnuka rabína Salamona Teichtala. Na spomienkovej slávnosti, ktorá začne o 13.00 hodine, sú srdečne vítaní všetci obyvatelia mesta, na programe bude sprievod, príhovory i čítanie listu od prezidenta Andreja Kisku.

Picture 5_resize

Reklama

Slávnostné privítanie vnuka, ktorý nesie meno rabína Teichtala, sa bude konať na Mestskom úrade a o 13:00 je naplánovaný spomienkový sprievod k pamätníku v parčíku za Gymnáziom Pierra de Coubertina. Bývalý vrchný rabín mesta Piešťany Salamon Teichtal, inak známy ako „Av Beise DIN“ teda vedúci židovského súdu, bol nútený počas 2. svetovej vojny sledovať odvážanie židovskej komunity do koncentračných táborov i to, ako deti spolu s dospelými pochodovali po hlavnej ulici označení žltými Dávidovými hviezdami. Počas udalosti sa bude čítať zvláštne posolstvo od prezidenta Andreja Kisku a na programe sú aj ďalšie príhovory. Pán Teichtal sa vráti spolu so svojimi deťmi a vnúčatami v čase svojich 70. narodenín do miest, ktorými kráčali Židia na transporty do koncentračných táborov.

Picture 7_resize

Reklama

Rabín židovskej komunity v Piešťanoch a riaditeľ „Chabad stredného Slovenska“ Zev Stiefel zároveň pozýva všetkých Židov i ostatných obyvateľov mesta na 10. ročník osláv Chanuky. Táto udalosť sa bude konať v utorok 27. decembra o 17:30 pred hotelom Thermia Palace. Na oslave, ktorá bude prístupná všetkým sa bude zdarma podávať občerstvenie.

-lt/Zdroj: Zev Stiefel-

Populárne články