Úvod Aktuality Betlehemské svetlo už je na Slovensku, skauti ho prevzali v sobotu

Betlehemské svetlo už je na Slovensku, skauti ho prevzali v sobotu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Slovenskí skauti priviezli v sobotu 16. decembra vo večerných hodinách na Slovensko Betlehemské svetlo, ktoré prevzali od rakúskych skautov počas slávnostnej ceremónie vo Viedni Malicious apk download. Ešte v ten deň v noci odovzdali svetlo počas svätej omše v Zakopanom poľským skautom a dnes ho v Poprade prijal prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska 공튀기기 다운로드. Svetlo bude aj vďaka slovenským skautom tradične putovať cez celé Poľsko, pobaltské krajiny a Rusko až na Sibír.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V sobotu, 16 슈퍼스타 bts 다운로드. decembra, sa v rímskokatolíckom farskom kostole svätého Františka z Assisi vo Viedni uskutočnila ekumenická slávnosť, na ktorej rakúski skauti odovzdali Betlehemské svetlo členom európskych organizácií, medzi ktoré patrí aj Slovenský skauting 한글이 야호 다운로드. Od tej chvíle Betlehemské svetlo začína svoju púť do krajín celého sveta.

Vo nočných hodinách priniesli slovenskí skauti Betlehemské svetlo do Zakopaneho, kde ho zástupcovia Náčelníctva Slovenského skautingu a skauti zo Slovenska odovzdali na sv 7 of players. omši poľským skautom. Svetlo sa bude šíriť cez celé Poľsko, pobaltské krajiny do Ruska a na ďalekú Sibír.

„Odovzdávanie Betlehemského svetla poľským skautom sa od vstupu Slovenska a Poľska do Európskej únie organizuje každoročne vždy na inej strane hranice 포레스트검프 다운로드. V minulom roku odovzdávali naši skauti svetlo vo Svite,“ povedal Marián Suvák, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku.

V nedeľu, 17 Got downloaded. decembra, krátko popoludní prijal Betlehemské svetlo prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Plamienok Betlehemského svetla prevzal od skautskej delegácie na čele s náčelníkom Slovenského skautingu Petrom Linekom a koordinátorom Betlehemského svetla Mariánom Suvákom Versacek. Súčasťou delegácie boli skautky z Popradu, ktoré získali titul Družina roka 2017.Plamienok z Betlehema odovzdali skauti ľuďom počas slávnostnej svätej omše o 16.30 hodine v kostole Najsvätejšieho Spasiteľa na Hlavnom námestí v Bratislave, kde bude rovnako ako vo väčšine slovenských kostolov k dispozícii pre verejnosť až do Vianoc Windows Subscribers.

TS Betlehemské svetlo-

REKLAMA