Úvod Kultúra Detské folklórne súbory predvedú Vianoce v tradičnom šate

Detské folklórne súbory predvedú Vianoce v tradičnom šate

REKLAMA

Kultúrno-spoločenské centrum Fontána bude v utorok 19. decembra dejiskom podujatia Folklórne Vianoce. Detské folklórne súbory Striebornička z Piešťan a Krpčiarik z Dunajskej Stredy predvedú od 17.00 hodiny svoje tanečné i hudobné vystúpenia týkajúce sa tradícií počas vianočného obdobia. 

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

DFS Striebornička vnikol v roku 2000 v ZUŠ Piešťany World of Warships Asia. Členmi súboru sú deti tanečného odboru ZUŠ, ktorí sú vybraní zo žiakov TO ZUŠ vo veku od 8 do 16 rokov. Program súboru je zložený z tancov z rôznych regiónov Slovenska origin 6.0 다운로드. Umeleckou vedúcou a choreografkou je Mgr. Dagmar Kuběnová. Súbor sa predstavil v roku 2007 na folklórnych slávnostiach na Myjave v nedeľnom programe DFS TouduTu. Zúčastňuje sa mnohých podujatí na pôde mesta Piešťany, ich program videli diváci aj v Česku, Rakúsku, Taliansku, Nemecku a Francúzsku. V novembri 2012 sa súbof už po piaty ktát prezentoval na Medzinárodnom festivale detí a mládeže v Tepliciach a Prahe, na týchto festivaloch získal ocenenia Laureát 3.stupňa a Diplomant 1.stupňa 온 디스크 무제한 다운로드.

Detský folklórny súbor Krpčiarik vznikol v októbri 2007 pri Základnej škole na Jilemnického ulici v Dunajskej Strede, pri ktorej stále pracuje Flower Than Young Iceland. Zameriava sa na spracovanie a predstavovanie tradičného slovenského folklóru s cieľom jeho ďalšieho šírenia a pokračovania v tradíciách našich predkov yinyuetai 다운로드. Snaží sa rozvinúť záujem detí o ľudové umenie a tradície Slovenska.

Súbor sa pravidelne zúčastňuje kultúrnych akcií v meste i okrese, letných tanečných táborov 베이비드라이버 자막 다운로드. Pravidelne sa predstavuje na školských akadémiách, majálesoch, akciách organizovaných regionálnym osvetovým centrom či Maticou slovenskou, na festivale Podunjská jar, na charitatívnych vystúpeniach v rámci programov Kultúra bez hraníc a Hviezdička pre teba Download chrome photo batches. Krpčiarik sa ako hosť predstavil na celoštátnom kole súťaže Šaliansky Maťko. Speváčka Denisa Nečníková postúpila do krajského kola súťažnej prehliadky ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov v Skalici 2010 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드. Momentálne má detský folklórny súbor Krpčiarik v repertoári tance od Trenčína, z Liptova a Horehronia.

-inf/Zdroj: Piešťanské informačné centrum, DFS Krpčiačik-

REKLAMA