Úvod Aktuality Lidl pomôže chorým novorodencom aj v piešťanskej nemocnici

Lidl pomôže chorým novorodencom aj v piešťanskej nemocnici

REKLAMA

Zákazníci diskontného reťazca už po tretíkrát pomohli vážne chorým novorodencom song as a minus. Za tri roky získali slovenské nemocnice prístroje v hodnote takmer 2,5 milióna eur. Vďaka zákazníkom Lidla získala špičkové prístroje na liečbu kriticky chorých novorodencov aj piešťanská Nemocnica Alexandra Wintera it to GomPro. V rámci projektu „Dobré rozprávky“ sa podarilo venovať slovenským nemocniciam život zachraňujúce zostavy v celkovej hodnote viac ako jeden milión eur Frog King Snow. Získalo ich 53 novorodeneckých pracovísk vo všetkých nemocniciach, ktoré na Slovensku umožňujú bezplatný pôrod.

Od 6. novembra mohli zákazníci za každých 20 eur nákupu získať jedno z troch jedinečných dvoj-CD na motívy rozprávok Pavla Dobšinského: „Zlatovláska“, „Popolvár“ a „Ako išlo vajce na vandrovku“ za symbolickú sumu Official donggang download. Lidl sa zaviazal venovať slovenským nemocniciam zostavu prístrojov v hodnote celého výnosu z akcie.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Obrovské ďakujem patrí všetkým našim zákazníkom, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky 차임벨 다운로드. Spoločne sa nám opäť podarila veľká vec a dokázali sme, že aj jedno Euro dokáže robiť zázraky,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Našimi projektami chceme pomáhať všade tam, kde to je potrebné 시를 잊은 그대에게 다운로드. Preto nás teší, že prístroje získali nemocnice naprieč celým Slovenskom.“

Set pozostáva z troch častí: novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky Genuine for Windows 7. „My sme radi, že takýmto spôsobom nám spoločnosť Lidl umožnila zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v rámci regiónu. Videli sme na oddelení, že v tak krátkom čase prístroje už našli svoje uplatnenie,“ uviedol pri príležitosti piatkového odovzdania prístrojov Štefan Kóňa, riaditeľ nemocnice A 창조의 법칙 다운로드. Wintera, n.o.

Ročne sa na Slovensku narodí približne 55-tisíc detí, pričom viac ako desatina z nich potrebuje bezprostredne po narodení medicínsku pomoc 트위치 동영상 다운로드. Vďaka spomenutej zostave prístrojov bude možné pomôcť dlhšiu dobu aj tým novorodencom, ktorí nie sú bezprostredne preložení do spádového vysoko špecializovaného neonatologického pracoviska 엠씨더맥스 전집 다운로드.

„Výhrevné lôžko je základným zariadením využívaným v starostlivosti o choré dieťa, umožní udržanie jeho telesnej teploty počas liečby. Je konštruované tak, aby personál mal dobrý prístup k pacientovi. Dopĺňa ho moderný vysokoprietokový prístroj na podávanie zvlhčeného kyslíka, ktorým je možné dieťaťu zároveň aj pomôcť pri dýchaní. Kyslík je liek, ktorý má aj nežiadúce účinky a jeho presné dávkovanie je preto nevyhnutnosťou. Ide o častokrát život zachraňujúci prístroj. Mnohí z týchto pacientov majú aj novorodeneckú žltačku, ktorá v extrémnych prípadoch môže viesť až k poškodeniu mozgu novorodenca. A práve na jej liečbu je určená fototerapeutická lampa, ktorá pôsobením svetla znižuje koncentráciu žlčového farbiva v krvi,“ vysvetlil Mirko Zibolen, hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva pre neonatológiu.

V roku 2015 venoval Lidl vďaka svojim zákazníkom 14 nemocniciam v 10 slovenských mestách 34 život zachraňujúcich inkubátorov v hodnote 600 000eur. Tieto pracoviská pomáhajú najrizikovejším novorodencom. O rok neskôr sa diskontný reťazec rozhodol ísť ešte ďalej a podať pomocnú ruku všetkým deťom, ktoré o to najcennejšie – svoj život – musia bojovať od prvých chvíľ. Spoločne so svojimi zákazníkmi venoval všetkým slovenským pôrodniciam umožňujúcim bezplatný pôrod zostavu život zachraňujúcich prístrojov v celkovej hodnote takmer 850 000 eur. V súčte doterajších troch ročníkov projektu to znamená, že slovenské nemocnice dostali vďaka Lidlu a jeho zákazníkom prístroje v hodnote takmer 2,5 milióna eur.

-TS Lidl Slovenská republika-

REKLAMA