REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Betlehemská hviezda, ktorá  zaviedla Troch kráľov k malému Ježišovi do Betlehema, bola podľa súčasných vedomostí zrejme konjukciou Saturnu a Jupitera 이혼서류 다운로드. Tento úkaz bolo možné sledovať aj v uplynulých dňoch a dnes 21. decembra vzácne spojenie vyvrcholí. Naposledy boli  planéty Saturn a Jupiter tak blízko seba približne pred 800 rokmi Windows Media Encoder.

Keďže planéty sa k sebe približujú už niekoľko dní, astronómovia i priaznivci fotografie tak mali príležitosť získať unikátne fotografie 모뉴먼트 밸리 다운로드. Pridal sa k nim aj Jozef Dovičin z Dolného Sŕnia, ktorého zaujímavé fotografie a videá sme vám už niekoľko ráz predstavili.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„V pondelok 21 Guardians of the Galaxy. decembra 2020 nastane astronomicky významný aspekt, konjunkcia Jupitera a Saturnu a znovu sa vyskytne až v roku 2080. Keďže jasno moc nehlásia na ďalšie dni, možno len na horách,  vybehol na Veľkú Javorinu, aby som to nafotil.  Tam, kde planéty zapadali je mesto Viedeň,“ informoval priaznivcov jeho tvorby na svojej facebookovej stránke Potulky po Slovensku  a pridal krásne časozberné video Download the Conan Theatre Edition. Okrem toho fotil aj na Kľaku na inverznou oblačnosťou, odkiaľ je titulná fotka v článku.

Ak bude dnes jasná obloha, budete si môcť vychutnať tento úkaz tiež. Na pozorovanie sú vhodné najmä vyvýšené miesta s dobrým výhľadom na juhozápad. Pozor, možnosť pozorovania je však obmedzená zhruba na jednu hodinu. „Okolo 17-tej bude výška planét nad obzorom 8 stupňov, o pol hodiny neskôr však už len 5 stupňov. Dvojicu budeme môcť nájsť večer na juhozápadnej oblohe do času ich západu. Zapadajú krátko po 18-tej hodine,“ informovali astronómovia z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

-red- Foto a video: J. Dovičin Zdroj: imeteo.sk, upjs.sk

REKLAMA