Aj vy ste si všimli v parku sochy s červenou páskou cez oči a nápisom #pamataj? Prípadne ste ich zachytili na sociálnych sieťach, ale nerozumeli ste, aký to má význam departure? Tu je vysvetlenie.

Ide o iniciatívu, ktorú rozbehla skupina mladých ľudí a študentov v Bratislave a pridali sa aj mladí Piešťanci i obyvatelia iných miest 후쿠오카 다운로드. Ich cieľom je, aby sme si pravdivo pripomínali svoju históriu. V utorok 5. septembra začne rokovanie Národnej rady SR, kde sa bude rozhodovať o prijatí novely zákona o Ústave pamäti národa Download the Dark Phoenix subtitles. Podľa iniciátorov kampane ak bude prijatá, ústav sa stane nástrojom v rukách politikov. 

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

„Sme presvedčení, že Slovensko by si malo pamätať hrozivé skutky, ktoré sa stali v čase komunizmu a nacizmu download cubase ai. Vyrovnávanie sa s našou vlastnou minulosťou totiž nekončí tzv. Mečiarovými amnestiami. Je tu ešte citlivejšia história, ktorá priniesla desiatky tisíc obetí režimov neslobody, za ktorých štrngali v Novembri 1989 na námestiach iní študenti weblogic 8.1 다운로드. Naši rodičia.  Ústav pamäti národa (www.upn.gov.sk) sa snaží o to isté – sprístupňuje utajenú činnosť bývalých štátnych orgánov z rokov 1939-1989, pomáha odhaľovať a pripomínať zločiny spáchané na nevinných obetiach neslobody Download the cell phone image. Niektorí poslanci Národnej rady Slovenskej republiky sa však snažia novelou zákona o Ústave pamäti národa ochromiť jeho činnosť a zmeniť ho len na archív starých papierov Movie Kingdom. Stopy histórie sa namiesto verejných debát zamätajú pod politický koberec. A s tým chceme niečo urobiť, pretože… Kto bude potom hovoriť o osudoch väzňov, zločinoch, príslušníkoch Štb a ich obetiach, ktoré už dnes hovoriť nemôžu pizzeria? My na nich chceme pamätať a byť ich hlasom pre našu spoločnosť,“ píšu organizátori kampane  #pamätaj na svojej facebookovej stránke redhat 다운로드.


Po prijatí novely majú skončiť osvetové aktivity ÚPN. Mladí by tak stratili možnosť počuť o zločinoch, ktoré sa v minulosti stali 울티마온라인 다운로드. „Nebude už viac možné usporiadať Festival slobody, či verejne diskutovať o skutkoch, ktorá sa v čase neslobody stali, či prevádzkovať Múzeum zločinov komunizmu,“ hovoria organizátori.

Viac informácií nájdete na FB stránke alebo na webe iniciatívy.

-red- Zdroj: https://www.facebook.com/IniciativaPamataj/ Foto: Mária Zelenayová

REKLAMA