Connect with us

Aktuality

Auto zachytilo chodca na priechode na Krajinskej ceste

Nešťastných 12 hodín na cestách. Nehodu mali dvaja cyklisti a jeden chodec. Zhoršené počasie a viditeľnosť si vyžiadali svoju daň. Policajti vyšetrujú tri nehody s účasťou nemotorových účastníkov.

Published

on

Reklama
Reklama

V opatere lekárov skončili, po zrážke s autami, dvaja cyklisti a chodec. Ich zranenia by nemali byť vážne.

Prvú dopravnú nehodu riešili trnavskí policajti v nedeľu podvečer, na kruhovom objazde na Zelenečskej ulici. 56 ročný Trnavčan mal na aute Toyota Corolla vchádzať do križovatky, keď si pravdepodobne nevšimol 52 ročného cyklistu. Ten práve prechádzal cez kruhový objazd a došlo k zrážke.

V Piešťanoch na Krajinskej ceste zas vodič na vozidle Citroën Berlingo zachytil v pondelok, krátko po 05:00 h, muža na osvetlenom priechode pre chodcov. Policajti oboch účastníkov podrobili dychovým skúškam, s negatívnymi výsledkami.

Podobne skoro ráno vychádzal 38 ročný vodič na aute Hyundai i35 z vedľajšej cesty na Hodonínsku ulicu v meste Holíč. Po tom, ako mal dať prednosť osobnému autu, ktoré išlo zľava, vošiel do križovatky. Pravdepodobne si ale nevšimol osvetleného cyklistu, ktorý mal ísť taktiež zľava po hlavnej ceste a došlo k nárazu. Ani pri tejto nehode policajti prítomnosť alkoholu nepotvrdili.

Reklama

„Apelujeme na vodičov, aby sa pri jazde maximálne sústredili a riadne sledovali svoje okolie. Aj na cestách, najmä za zhoršenej viditeľnosti, totiž platí pravidlo „Dvakrát meraj a raz rež“. Pri prejazde cez križovatku a pred priechodmi pre chodcov sa radšej viac krát presvedčte, či sa na ceste nepohybuje cyklista alebo chodec. Nemotorovým účastníkom premávky odporúčame, aby zvýšili svoju opatrnosť a nepodceňovali význam reflexných prvkov,“ vyzýva Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

TS KR PZ v Trnave

Populárne články