REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Mesto Piešťany prostredníctvom dodávateľa Swietelsky – Slovakia rozbehlo v júni rekonštrukciu Kolonádového mosta. Pri tejto príležitosti zverejnilo vizualizácie, na ktorých boli zábradlia a okenné rámy zelenej farby head soccer 버그판 다운로드. Následne sa strhla diskusia, či budú naozaj obnovené v tejto farbe.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa júnového vyjadrenia Martina Švihoríka z Krajského pamiatkového úradu v Trnave, je na zadefinovanie presného odtieňa farieb kovových častí mosta ešte dosť času 배트맨 아캄나이트 다운로드. Cieľom je vrátiť mostu jeho farebnosť, ako mal po výstavbe podľa projektu architekta Emila Belluša. 

Riaditeľ Balneologického múzea Imricha Wintera Vladimír Krupa hovorí, že určiť farebnosť podľa dobových fotografií je trochu problém 가는 으뜸체 다운로드. „Farebné fotografie mosta máme z konca 50. rokov 20. storočia. Čiže až po oprave jeho čiastočného zničenia na konci 2. svetovej vojny gta 5 다운로드. Problém je v tom, že na fotografiách, resp. diapozitívoch sú už zmenené farby. Túto zmenu spôsobilo starnutie materiálu diapozitívov, napriek tomu, že sú uložené v tme 전철노선표 다운로드. Napriek tomu vidno, že v tom čase boli kovové rámy priestorov využívaných na obchodíky v časti bližšie k mestu modré, v tej farebností, ktorá je tam dodnes,“ vysvetľuje V Download 12 Secret Juju. Krupa. „K pôvodnej farebnosti by sa dalo dopátrať v dobových projektoch a stavebnej dokumentácii, resp. v projektoch a dokumentácii týkajúcej sa obnovy mosta po 2 Pentastom Taiwan server download. svetovej vojne. Taktiež je možné urobiť sondy na pôvodne zachovaných konštrukciách, napr. na rámoch obchodíkov vo vstupnej časti mosta. Na miestach kde v minulosti neboli odstránené pôvodné nátery,“ dodáva wechat pc버전 다운로드.

Pod tlakom diskusie o farebnosti mosta sa kompetentní na túto tému rozprávali aj počas kontrolného dňa na konci júna. Primátor Peter Jančovič zverejnil závery diskusie na svojom facebookovom profile: „Ak chcete vedieť ako bude vyzerať farba zábradlia na Kolonádovom moste po jeho rekonštrukcii, treba zájsť na most, na miesto kde stojím Monster Hunter. Tam je vidieť na malom kúsku spodnú pôvodnú farbu. Na ďalšej fotografii je presne odtieň aj v porovnaní s inými farbami (prvý odtieň z kraja RAL 6034) Mount & Blade ne mode. Postupuje sa podľa pôvodného projektu rešpektujúc tradície a odbornosť. Farba bude taká akú tento most pôvodne mal.“

K téme sa vyjadril tiež historik a kurátor historickej zbierky a zbierky novšej histórie Balneologického múzea Andrej Bolerázsky.  „Podľa starých čiernobielych  fotiek síce nevidno farbu, ale vidno, že stĺpiky a vodorovné rúry zábradlia nemali rovnaký odtieň – stĺpiky boli v tmavšom odtieni, treba urobiť sondu aj na nich,“ upozorňuje.

Kolonádový most 1936. FB stránke Piešťany History poskytol Štefan Chovančík. Stránka disponuje tiež rovnakou fotografiou v inom farebnom tóne s dátumom vzniku 1933.

-th- Foto: -th-, FB Piešťany History  Vizualizácia: Mesto Piešťany

REKLAMA