Basketbal: Piešťanky na lídra tabuľky nestačili

Piešťanské basketbalistky hostili počas uplynulého víkendu ŽBK Levice. S doteraz najlepším tímom súťaže prehrali 63:73.

[singlepic id=19773 w=320 h=240 float=left]Prvá štrvrtina domácim hráčkam vôbec nevyšla. Z 18 streleckých pokusov boli úspešné iba dva. V ďalšom priebehu zápasu sa hra vyrovnala, no hosťujúce hráčky si svoj náskok z prvej štvrtiny strážili. V poslednej štvrtine sa domácim podarilo znížiť na prijateľný 10 bodový rozdiel.

„Snahu dievčatám nemožno uprieť, no v tomto zápase si nepotykali so streľbou. Bohužiaľ, sú aj také zápasy. V odvetnej časti sa pokúsime zabojovať o druhú priečku v tabuľke, ktorá nám zabezpečí účasť v baráži o postup do Final eight Slovenského pohára,“ povedal Miloš Drgoň, tréner BKM Piešťany.

Najbližšie Piešťanky vycestujú do Bratislavy, kde sa 29.10. 2011 stretnú s juniorkami Petržalky a 30. októbra s ich seniorským družstvom.

BKM Piešťany – ŽBK Levice 63:73 (44:64, 26:43, 8:23)

¼: 8:23, 18:20, 18:21, 19:9

Zákl. zost.: Stanková 13, Žáková 18, Ronecová 3, Hujsiová 0, Mináriková 6

Striedali: Valentová 3, Trajlínková 3, Briedová 5, Rybáriková 12, Tarabová 0

Autor: dm Foto: T. Hudcovič