Futbal: Piešťany zdolali Domanižu, na lídra strácajú bod

V sobotu 15. októbra privítali futbalisti PFK Piešťany v jedenástom kole Majstrovstva regiónu Západ na domácej tráve družstvo Partizán Domaniža. Aj napriek šiestim hráčom základnej zostavy chýbajúcim pre zranenia a karty, si domáci futbalisti s húževnatým súperom poradili.

[singlepic id=21157 w=320 h=240 float=left]Piešťanci boli od úvodu iniciatívni avšak prvú vážnejšiu príležitosť mali hostia. Marek Kvaššay v dobrej pozícii strieľal len do bočnej siete. Na druhej strane ho napodobnil domáci Kučera. V 13. min. pálil tvrdo z uhla Bretschneider, brankár jeho pokus kryl. V 19. min. po centri Kvasnicu sklepol Charizopulos pre Šima a ten na 2 krát poslal loptu do siete – 1:0. V 29. min. vysunul Koprda Kučeru, jeho prudkú strelu brankár s problémami vyrazil na roh. V závere prvého polčasu strelu Šima obrana odvrátila. V 45. min. po centri Kučeru hlavičku Sailera brankár s námahou vyrazil len na brvno svojej brány. V úvode druhého polčasu vyšiel domácim nacvičený signál, ale Marcel Kvaššay odvrátil tesne pred Šimom. V 56. min. ho do ďalšej šance poslal Vyskoč, no namiesto strely volil prihrávku. Prišla však 70. min., trestný kop Sailera z 30 m brankár vyrazil pred seba, dobiehajúci Charizopulos trafil len žrď a odrazenú loptu poslal do siete opäť Šimo – 2:0. V 77. min. po rohovom kope skončila Vyskočová strela tesne vedľa. V závere mali príležitosti aj hostia, Čelko však sám pred Hodulíkom pálil vedľa. Víťazstvo oslabených domácich bolo plne zaslúžené. Pred 250 divákmi rozhodoval Gašparovič.

Mužstvo PKF Piešťany je v rámci Majstrovstva regiónu Západ po kompletne odohraných 11. kolách na 2. mieste, keď na vedúcu Považskú Bystricu stráca jeden bod. Tretie Levice majú rovnako ako Piešťany 23 bodov, avšak horšie skóre.

Góly : 19. a 70. min. Šimo

ŽK : 70. min. Čelko (Domaniža)