Veslovanie: Členovia VK Sĺňava Piešťany úspešne na medzinárodnej regate v Blede

Seniorskí reprezentanti domáceho klubu VK Sĺňava Piešťany sa počas uplynulého víkendu zúčastnili 61. ročníka medzinárodnej veslárskej regaty v slovinskom Blede. Na Bledskom jazere pretekalo až 15 krajín, okrem iných aj reprezentanti z USA, Číny, či Egypta. Najlepšie si z piešťanských veslárov počínali Richard Vančo s Marošom Slobodom, ktorí sa postavili na stupne víťazov dohromady trikrát.

zlava Sloboda, Reznak, Madari, Cinania

Zľava – Sloboda, Režnák, tímy Maďarska a Číny

Richard vybojoval zlatú medajlu v skife ľahkých váh. Víťazstvom v rozjazde si zabezpečil postup do finále. Aj vo finále si počínal suverénne, keď sa od štartu do cieľa pohyboval na čele pretekov. V cieli mal na druhého Zwolfera z Rakúska k dobru 3,7 sekundy, tretí skončil domáci Slovinec Jalen. Zvyšné dve medajle pridal Maroš Sloboda na dvojskife, v oboch prípadoch mali strieborný lesk. Najskôr sa Maroš predstavil spolu s Marekom Režnákom zo Šintavy medzi ťažkými váhami. Počas preteku sa chalani celý čas držali spolu s reprezentantami z Maďarska na čele pretekov, v dramatickom závere im však ušlo prvenstvo o 0,36 sekundy, stupne víťazov doplnili Čínania. Maroš s Marekom súťažili aj medzi ľahkými váhami, keď nestačili opäť len na maďarských reprezentantov, tretí tentokrát skončili Chorváti.