Plávanie: Plavci ŠKP Kúpele Piešťany vyplávali počas víkendu 46 medailí

V Nových Zámkoch sa počas víkendu 22. a 23. októbra konali medzinárodné plavecké preteky „O Pohár Delfína“. Na týchto pretekoch sa zúčastnili aj plavci Kúpeľov Piešťany, ktorý vybojovali dohromady až 46 medailových umiestnení. Preteky boli príjemných spestrením počas prípravy na Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky.

V kategórii 12-ročných získala Dominika Šišková zlato na 50 metrov prsia a 100 metrov voľný spôsob, striebro na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a bronz na 50 metrov voľný spôsob a 100 metrov prsia. Katarína Černeková sa postavila na najvyšší stupeň v disciplíne 200 metrov voľný spôsob a štyrikrát stála na 3. mieste v disciplíne 100 metrov a 400 metrov voľný spôsob a 100 metrov a 200 metrov znak. Martin Martinkovič prispel k medailovej zbierke striebrom v disciplínach 50 metrov a 100 metrov prsia a bronzom na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky.

Medzi 11-ročnými žiačkami si Rebeka Buková vyplávala zlato na 50 metrov a 100 metrov znak, striebro na 50 metrov motýlik, 100 a 200 metrov polohové preteky a bronz na 400 metrov voľný spôsob. V tej istej kategórii si Olívia Ana Šprláková-Zmorová vyplávala 1. miesto na 50 metrov a 400 metrov voľný spôsob, 2. miesto na 100 metrov znak, 100 metrov a 200 metrov voľný spôsob. Romana Švecová obsadila 2. miesto na 100 metrov prsia a 3. miesto na 100 metrov voľný spôsob. Medzi žiakmi získal Jakub Jánsky striebro na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a bronz na 200 metrov a 400 metrov voľný spôsob.

Našimi najmladšími účastníkmi boli 10-roční žiaci a žiačky. Najviac sa darilo Lee Držíkovej, ktorá si vybojovala 1. miesto v disciplíne 50 metrov znak a 400 metrov voľný spôsob, 2. miesto na 100 metrov znak, 100 metrov polohové preteky a 200 metrov voľný spôsob a 3. miesto na 50 metrov voľný spôsob. Oliver Švec pridal zlato na 100 metrov voľný spôsob, striebro na 50 metrov voľný spôsob a 50 metrov motýlik a bronz na 200 metrov a 400 metrov voľný spôsob. Medailovú zbierku obohatil o dve 2. miesta v disciplíne 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a jedno 3. miesto v disciplíne 50 metrov motýlik aj Patrik Tapušík.