Hádzaná: Stupava prerušila víťaznú sériu Piešťan a upevnila si prvú pozíciu

Házdanári z MHK Piešťany cestovali počas uplynulého víkendu na ihrisko tímu HC Tatran Stupava, aby zabojovali o priebežné prvé miesto v tabuľke prvej hádzanárskej lige. V nervóznom zápase bolo veľa vylúčených hráčov a vynikajúce výkony podali obaja brankári. Duel po polčasovom skóre 14:10 nakoniec skončil rozdielom 31:26 v prospech domácej Stupavy. Piešťanci hrajú najbližší zápas opäť vonku, ich súperom bude 9. októbra celok z bratislavských Vajnor.

Od začiatku to bol nervózny zápas a na oboch stranách vyčnievali najmä výkony brankárov. Strelci sa ťažko presadzovali na dobre postavené obrany a skóre sa menilo často po rýchlych protiútokoch. Domáci v 10. minúte viedli 4:2, ale Piešťancom sa podarilo v 12. minúte vyrovnať na 4:4, ale pri vylúčení Majerníka odskočili Stupavčania v 17. minúte na 7:4. V 20. minúte bol vylúčený Herda a domáci zvyšovali vedenie na 10:6. Po oddychovom čase Piešťan boli v priebehu jedného útoku vylúčený Nedorost a Fejes. V 28. minúte zápasu sa Piešťanom podarilo znížiť na 11:9. Domáci tromi polepenými gólmi odskočili na polčasových 14:10. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Salvata 3 a Fejes, Halo, Majerník postrelili po 2 góly, Strižinec pridal jeden presný zásah. Problém pre družstvo MHK Piešťany bol prekonať výborne chytajúceho stupavského brankára.

V druhom polčase začali domáci opäť lepšie v 33. minúte pri vylúčení Majerníka odskočili na 17:10 a v 37. minúte bolo 19:12. Počas celého druhého polčasu si domáci udržiavali päť gólový náskok, čo sa im darilo aj vďaka častému vylučovaniu hráčov MHK Piešťany. Aj v druhom polčase pokračoval vo výbornom výkone v bráne Kapša. Strelecky sa presadili. Salvata 4, Halo a Majerník 3, Fejes 2, Herda, Matejovič a Srižinec po 1 góle.

Zostava Piešťany : Kapša, Nedorost, Herda 1, Feješ 4, Matejovič 1, Molnár, Strižinec 2, Salvata 7, Nedorost, Grúň, Majerník 5, Magula Macek, Stano Halo 5

„V zápase sme sa trápili proti tvrdej obrane domácich, za ktorou výborne chytal Beleš a hráči mali problém dať v prvom polčase gól. Naša obrana naopak často chybovala, našťastie Kapša v bráne nás podržal viacerými výbornými zákrokmi a dokázal chytiť aj tri sedemmetrové hody. V druhom polčase sme sa dokázali aj strelecky presadiť no dostávali sme lacné góly. Družstvo potrebuje hrať čo najviac takýchto zápasov, aby sme sa postupne zohrali a zlepšovali sa od zápasu k zápasu. V našom tíme nastúpil ďalší nový hráč Halo. Najmä v druhom polčase nás môže mrzieť nepremieňanie šancí, ktoré domáci trestali ľahkými gólmi, a tiež naše časté vylučovanie,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.