Hádzaná: Piešťany po výhre vo Vajnoroch naďalej vedú 1. ligu

Piešťanskí hádzanári cestovali v sobotu 14. novembra v 8. kole na prvý odvetný zápas v pozícii lídra 1. ligy na horúcu palubovku do Vajnor. V prvom kole Piešťany po dramatickom závere s Bratislavčanmi vyhrali gólom Ďurinu zo sedemmetrového hodu po skončení hracieho času 24:23 a Vajnory v minulom kole porazili doma Martin 29:23. Po vyrovnanom zápase sa podarilo našim hádzanárom nakoniec vyhrať o tri góly so skóre 29:26 a aj naďalej vedú tabuľku 1. ligy.

pn vajnory 6Hádzana-i-15

Ako prví sa presadili domáci strelou z diaľky, ale Piešťany otočili na 1:2. Domáci trestali chyby a išli znova do vedenia 3:2, ale naši zlepšili obranu, za ktorou chytal výborne Kapša a po troch góloch Briatku viedli v 12. minúte 3:5. Domáci v 15. minúte po dvoch góloch vyrovnali na 5:5. V 20. minúte však opäť viedli Piešťany o dva góly 6:8 a neskôr 7:9. Za tohto stavu sa zranil náš brankár. V 23. minúte po góle Ďurčeka už viedli piešťanskí hádzanári 8:11. Piešťanci v snahe hrať rýchlo chybili v rozohrávke a v rýchlom závere polčasu domáci vyrovnali na 13:13. V 30. minúte Briatka nepremenil sedemmetrový hod a z následného útoku sa domáci ujali vedenia 14:13, ale v posledných sekundách prvého polčasu vyrovnal Strižinec na 14:14.

V druhom polčase začali lepšie domáci, aj napriek oslabeniu išli do vedenia 15:14. Gólom Ďurčeka a Majerníka otočili Piešťany v 35. minúte na 15:16. Domáci dvomi gólmi z rýchlych protiútokov išli posledný krát v zápase do vedenia 17:16. V priebehu 36. a 41. minúty sa presadili hostia a gólom Varačku odskočili na 17:20. Piešťany dovolili domácim v oslabení dvakrát skórovať a znížiť na 19:20, ale následne už nedovolili domácim vyrovnať a neustále viedli o jeden až dva góly. V závere sa hrala rýchla hádzaná a obidve družstvá dávali góly. V 51. minúte znížili domáci na 22:23, Piešťany po svojom oddychovom čase zvýšili Varačkom na 22:24. V 55. minúte domáci znížili na 24:25, ale naši gólmi Briatku a Matejoviča odskočili na 24:27. Vajnorčania sa snažili ešte zdramatizovať záver stretnutia, dvomi gólmi svojho najlepšieho strelca znížili v 59. minúte na 26:27. Ďurček však v poslednej minúte upravil na konečný stav 26:29 pre Piešťany.

pn vajnory 5Hádzana-i-12pn vajnory 8Hádzana-i-19

Zhodnotenie trénera: Do Vajnor sme cestovali bez Miženka. Kotula sa zranil na tréningu, bol len v hľadisku a ešte stále nedoliečený Ďurina sedel na lavičke. Vedeli sme, že v zápase s Vajnormi nepadá veľa gólov, a že domáci sú nebezpeční najmä v domácom prostredí, o čom sa presvedčili v minulom kole aj hráči Martina, ktorí tam utrpeli prvú prehru. V prvom polčase sa predvádzali zo svojimi schopnosťami brankári a zápas bol dlho vyrovnaný . Dôležité bolo, že od začiatku sme sa snažili hrať svoju hru a vychádzať z obrany do rýchlych protiútokov a presadzovali sme sa aj streľbou z druhej vlny. V hre na postavenú obranu režíroval našu hru nielen Salvata, ale aj Briatka. V obrane sme boli trpezliví, škoda, že sme odovzdali niekoľko lôpt súperovi pri snahe o rýchly protiútok a miesto toho nám domáci dali góly do našej rozhodenej obrany. Dôležité bolo, že sme boli skoro celý zápas vo vedení a aj tým dostali domácich pod tlak, aby nehrali v takej pohode. Celé družstvo žilo zápasom a navzájom sa povzbudzovalo. V búrlivej atmosfére bolo počuť aj našich fanúšikov, ktorým ďakujeme za podporu. Celkovo treba podotknúť, že to bol výborný zápas pre obidve družstvá pred búrlivým publikom a s výbornými rozhodcami, pre nás aj s bodovým ziskom. Naša hra sa neustále zlepšuje.

O dva týždne čaká našich hádzanárov ťažký zápas v Stupave. Najbližší domáci zápas budeme hrať na jar cez víkend 28. februára 2016 proti Cíferu.

Vajnory – Piešťany 26:29 / 14:14/
Zostava Piešťany: Kapša, Šantavý, Paul – Ďurina, Salvata 5/3, Ondrejička, Briatka 7/1, Ďurček 5, Strižinec 3, Varačka 4, Matejovič F.2, Vlado, Majerník 3, Stano, Matejovič 1.