Hádzaná: Piešťanci zahrali proti Dunajskej Strede vynikajúco a zvíťazili 35:22

Hádzanári z MHK Piešťany nastúpili v nedeľu 16. októbra na domácej palubovke proti svojim súperom z klubu DAC Dunajská Streda. Naši hráči mali od začiatku navrch a za dobre fungujúcou zasunutou obranou chytal spoľahlivo brankár Javorček. Piešťanci o polčase vyhrávali už 18:9, pričom zápas dokázali dotiahnuť do víťazstva 35:22. MHK Piešťany patrí momentálne druhá priečka v tabuľke o bod za lídrom zo Stupavy, 23. októbra naši cestujú do Bratislavy, kde o 11:00 nastúpia proti ŠKP Academy.

Hádzaná (15)

Od začiatku zápasu Piešťany vychádzali zo zasunutej obrany. Hráčom z Dunajskej Stredy dovolili strieľať len z väčších vzdialeností s čím si brankár Javorček poradil. Domáci si mohli dovoliť aj viacero technických chýb pri rýchlych rozohrávkach do protiútokov. Hostia vyrovnali síce v 3. minúte na 1:1, ale potom už narastalo skóre v prospech domácich. V 6. minúte znižovali hostia jedinou z piatich premenených sedmičiek na 3:2 a v 13. minúte Kotula zvyšoval už na 10:3. Už počas prvého polčasu sa dostali na ihrisko všetci hráči a strelecky sa presadili až deviati. Piešťany počas celého prvého polčasu hrali v útoku trpezlivo a vychádzali z nacvičených kombinácii. Ak by v prvom polčase ešte premenili viaceré šance chytené brankárom hostí mohol byť náskok ešte vyšší. V 30. minúte zvyšoval Matejovič na 18:9. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo 4, Majerník a Matejovič Filip 3, Strižinec 2, Salvata, Lacuška, Miženko a Kotula po 1 góle.

Hádzaná (21)

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Strižinca a Nedorosta v 32. minúte vyhrávali 20:9. V druhom polčase bola hra družstiev poznačená viacerými vylúčeniami na oboch stranách. V 34. minúte viedli Piešťany 22:11, ale po chybách  v rozohrávke, pri streľbe a následne pri slabšej koncentrácii v obrane dovolili hosťom v 40. minúte znížiť na 23:14, postupne sa obe družstvá zamerali skôr na útok ako na obranu. V oboch bránkach ukázali svoje kvality brankári aj napriek ich výkonu skóre narastalo na oboch stranách a v 50. minúte bolo už 30:19. Po prestriedaní sa skóre menilo už pomalšie a v závere Mižemko upravoval na konečných 35:22. Strelecky sa presadili Halo 5, Lacuška a Miženko 3, Strižinec 2, Kotula, Majerník, Macek a Nedorost Michal po 1 góle.

Zostava Piešťany: Kapša, Javorček –Herda , Fejes, Matejovič Filip 3, Kotula 2, Salvata 1 , Majerník 4, Macek 1, Stano 2, Halo 9, Strižinec 4, Nedorost Michal 1, Miženko 4, Lacuška 4

„V zápase sme najmä v prvom polčase výborne bránili, ale v druhom polčase to už v obrane nebolo dobré a za druhý polčas sme dostali veľa gólov. V zápase sa prestriedali všetci hráči, škoda toho, že každému z nich nepodarilo skórovať. Dunajská Streda podala v druhom polčase sympatický bojovný výkon v čom ich podporil aj výborne chytajúci brankár. V útoku sme si vyskúšali viaceré kombinácie a spoluprácu viacerých hráčov, ako prípravu na ďalšie zápasy. Všetkých hráčov treba pochváliť za výborný výkon. Strelecky sa po prvý krát presadil Macek, “ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.