Connect with us

Vaše PNky

Európsky deň jazykov si pripomenuli aj Mandelovým výrokom

Published

on

Reklama
Reklama

Študenti a pedagogický zbor Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa i tento rok zapojili do oficiálnych podujatí Európskeho dňa jazykov, ktorý pripadá na 26. september. V školskom rozhlase odznel v siedmich jazykoch výrok Nelsona Mandelu, bojovníka za ľudské práva: ,,Ak sa človeku prihovoríš jazykom, ktorému rozumie, pochopí to. Ak sa mu prihovoríš jeho vlastnou rečou, dotkne sa to jeho srdca.

hotelka1

Študenti bez ťažkostí napísali zopár viet v cudzom jazyku na tému ,,Prečo sa musíme učiť cudzie jazyky.“ Spolu s pedagógmi potom riešili kvíz, v ktorom sa dozvedeli zaujímavé fakty o jazykoch. Zistili, že slovenčinu používa približne sedem miliónov ľudí na svete; premýšľali, v ktorých krajinách existujú tri oficiálne jazyky a  tipovali,  koľko úradných jazykov sa používa v Európe.

kviz

Reklama

KollarikovaVíťazka kvízu, Andrea Horváthová, získala chutnú cenu – pizzu, ktorá je obľúbeným jedlom v celej Európe. Žrebovaním bol poverený riaditeľ školy Ladislav Blaškovič, ktorý vždy aktívne podporuje všetky prínosné podujatia, do ktorých sa študenti zapájajú.

Celú akciu mali pod dozorom druháci Martina Fischerová, Romana Vladovičová, Lívia Široká, Ivana Suchánková a Mário Horváth, ktorí si zároveň vyskúšali svoje organizačné schopnosti. Ich snahu možno do 20.10. 2014 oceniť hlasovaním na oficiálnej stránke Európskeho dňa jazykov. Po prvýkrát sa spomína tento deň v roku 2001, ktorý bol  Európsky rokom jazykov. Cieľom je UPOZORNIŤ verejnosť na dôležitosť štúdia jazykov, PODPORIŤ jazykovú a kultúrnu rozmanitosť Európy a POVZBUDIŤ k celoživotnému jazykovému vzdelávaniu na školách i mimo nich.

hotelka3

Text: Andrea Kolláriková, Foto: Martina Fischerová

Populárne články