Vodnopólisti na domácom turnaji tretí

V dňoch 21. a 22. septembra sa na piešťanskom kúpalisku EVA uskutočnil medzinárodný vodnopólový turnaj mužov pod názvom „Kúpeľný pohár“. Turnaja sa zúčastnili mužstvá Slávia PU Prešov, PVK Vrútky a Kometa Brno. Hralo sa systémom každý s každým, čo bolo celkovo 6 zápasov.

[singlepic id=35596 w=520 h=340 float=center]

V úvodnom zápase zverenci trénera Martina Berlanského prehrali s PVK Vrútky tesne 7:8. Celý priebeh zápasu bol vyrovnaný a do poslednej štvrtiny piešťanskí pólisti vstupovali vo vedení 5:4. Na začiatku poslednej štvrtiny však Vrútky v priebehu 2 minút strelili 3 góly čo sa ukázalo ako rozhodujúce a otočili stav stretnutia na 7:5. Vrútky si už vedenie ustrážili a vyhrali 8:7.

Góly KVP: Ferančík – 3, Stančík – 2, Polák – 1, Haberern – 1

V zápase s Prešovom vyhrali piešťanci I. štvrtinu 3:1 a počas celého zápasu si udržiavali vedenie. V III. štvrtine bol stav už 8:4 v prospech domácich. Prešov v závere výsledok len skorigoval a piešťanci zvíťazili celkovo 11:9.

Góly KVP: Bartoš – 3, M. Berlanský – 2, Ferančík – 2, Polák – 1, Stančík – 1, Haberern – 1, Kalnický – 1

V poslednom zápase sa domáci stretli s českým vicemajstrom z Brna. Išlo o zápas v priamom súboji o 2. miesto na turnaji. I. štvrtinu hráči Kúpeľov vyhrali 2:1, ale zvyšné tri štvrtiny vyhralo Brno 2:0, 3:1, 4:2 a celkovo vyhralo Brno nad Piešťancami 10:5.

Góly KVP: Ferančík – 2, Štefka – 1, J. Berlanský – 1, Pieter – 1