Vodní pólisti víťazne s Komárnom aj Žilinou

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v priebehu týždňa na kúpalisku Eva dva  extraligové zápasy skupiny „B“, z ktorých si odniesli víťazstvo 14:11 nad favorizovaným Komárnom a Žilinu porazili o dva body.

Vedúce mužstvo tabuľky KVP Komárno privítali v posledný májový piatok. Piešťanci sa favorita nezľakli a prvú štvrtinu vyhrali 4:2. V druhej a tretej štvrtine pokračovali v bojovnom výkone. Hráčom kúpeľov vychádzalo v útočnej fáze všetko podľa ich predstáv a na začiatku poslednej štvrtiny už vyhrávali 13:7. Potom sa s výsledkom uspokojili a v predposlednej minúte vyhrávali už len dvojgólovým rozdielom, ale 12 sekúnd pred koncom Timotej Filo svojim tretím gólom v zápase potvrdil víťazstvo Piešťan v pomere 14:11.  Víťazstvo bolo dôležité z toho pohľadu, že hráči kúpeľov  zostali v hre o celkové tretie miesto v tabuľke. Góly KVP: 3-Pieter, Kalnický, J. Berlanský, 2-Filo, Stančík, 1-Baranovič.

Zostava KVP: Klampár, –  Stančík, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér,  Filo, Pieter, Kalnický, Adamkovič.

Zápas s KPŠ Nereus Žilina sa hral 5.6. a bol priamym súbojom o tretie miesto v tabuľke.  Piešťancom chýbal v zápase  pre zranenie jeden z najlepších hráčov Pieter a brankár Klampár, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou na európske hry v Baku. V bránke ho nahradil nestarnúci Chlpek. Do prvej polovice tretej štvrtiny bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný a družstvá sa striedali vo vedení. Potom však v priebehu troch minút súperi strelili tri góly a vyhrávali tak po troch štvrtinách 9:6.  Piešťanci o svojom víťazstve rozhodli v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali jednoznačne 6:1 a celkovo v zápase 12:10. Góly KVP: 3-Filo, J. Berlanský, 2-Stančík, Kalnický, 1-N. Kozmér, Baranovič.

Zostava KVP: Chlpek, –  Stančík, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér,  Filo, Haberern, Kalnický, Adamkovič.

Pred zápasmi s Komárnom a Žilinou tréner Martin Berlanský nečakal, že jeho zverenci získajú z oboch zápasov plný počet bodov. Hlavne výhra s Komárnom bola prekvapením.

Zdroj: TS KVP, Autor foto: R. Chlpek