Atletika: Veteráni úspešní v Nitre

Veteránskym atlétom Družby Piešťany sa darilo posledný májový víkend na mítingu v Nitre. Anna Matúšová a Eduard Kučkovský priniesli domov  šesť medailí, keď A. Matúšová ovládla hladkú stovku a vrhačské disciplíny a E. Kučkovský vyhral 400 m.

veterani nitra1V príjemnom letnom počasí sa na štadióne AC Stavbár Nitra predstavil Eduard Kučkovský najskôr na 100 metrovej trati. Najkratšia atletická disciplína nie je jeho doménou a špecializuje sa na stredné a dlhšie trate, ale i tak časom 13,57 s získal 5. miesto (po prepočte na vek 11,90 s).  Anna Matúšová stovku žien vyhrala  časom 17,09 s, čo po prepočte vekovými tabuľkami  znamená čas 15,91 s.

Potom už nasledovala obľúbená disciplína E. Kučkovského. Pretek mužov na 400 m bol plne v jeho réžii. Ako jediný sa dostal časom 59,89 s pod minútu. V pretočte vekovými tabuľkami mal jeho výkon hodnotu 51,00 s.

V ženskej výške si Anna Matúšová zasúťažila sama, pričom skočila 120 cm (v prepočte na vek 163 cm). Mimo súťaž jej robila partnerku iba šestnásťročná Daniela Mišániková z STU Bratislava, ktorá skočila 140 cm.

Vo vrhačských disciplínach sa naplno prejavila sila Anny Matúšovej. Guľu vyhrala výkonom 9,60 m (po prepočte 14,16 m). Druhá Jarmila Longauerová hodila skoro o meter menej, ale keďže je o päť rokov staršia v prepočtom súboji to bolo len o osem centimetrov v prospech piešťanskej pretekárky.

V diskárskom kruhu si Anna Matúšová vybojovala druhé miesto výkonom 25,99 m (40,67 m). Predstihla ju 71-ročná Eva Poláková z Košíc, ktorá hodila 25,09, čo však pri vekovom prepočte znamená 53,40 m.

V kladive žien sa Jarmila Longauerová revanšovala piešťanskej pretekárke za prehru v guli. Reprezentantka Banskej Bystrice hodila 37,84 m (63,19 m). Anna Matúšová výkonom 34,28 m (51,69 m) obsadila druhé miesto.

Okrem úspechov na atletických štadiónoch bude mať Anna Matúšová tento týždeň aj iný dôvod na oslavu. V sobotu 13. júna sa dožíva pekného životného jubilea a naša redakcia sa vopred pripája ku gratulantom.