Vodní lyžiari sa v Jihlave nestratili, tento víkend ich čakajú posledné preteky

Uplynulý víkend od 14. do 16. septembra sa v Kostelci pri Jihlave konali spoločné Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky dospelých v lyžovaní za člnom. Zúčastnili sa ich aj dvaja pretekári z Klubu vodného lyžovania Piešťany, sedemnásťroční Nikolas Wolf a Milan Kičin.

[singlepic id=35071 w=520 h= float=center]

[singlepic id=35070 w=240 h=320 float=left]V rámci majstrovstiev Slovenska skončil Nikolas Wolf v slalome a trikoch na 3. mieste, Milan Kičin bol štvtý. V skokoch si obaja o jednu priečku polepšili. Celkovým víťazom kombinácie sa stal Alexander Vaško z Košíc, druhý skončil Nikolas Wolf a tretí Milan Kičin.

V spoločnom hodnotení oboch krajín skončil najlepšie Nikolas Wolf v slalome na 6. mieste. Kičin bol ôsmy. V trikoch obsadil Nikolas 7.  miesto a Milan 8. miesto. V skokoch bol Nikolas šiesty a Milan opäť ôsmy.

Poslendné preteky v aktuálnej sezóne čakajú piešťanských vodných lyžiarov tento víkend v Neratoviciach pri Prahe, kde sa zúčastnia Spolana Cupu 2012.

Autor: io Foto: Ivan Oravec