Hokej: V prvom extraligovom dueli vyhrali Piešťanci nad Martinom

Utorok 18. september 2012 je pre piešťanský hokej pamätným dňom. Hráči  ŠHK 37 Piešťany odohrali prvý extraligový duel, ktorý mal navyše prívlastok víťazný. Piešťanci zdolali MHC Mounfield Martin na jeho ľade 3:0.

Góly si hráči Havranov rozložili pekne do všetkých tretín. V prvej sa ujali vedenia v piatej minúte a štyridsiatej sekunde zásluhou Samira Salijiho, ktorému asistovali Branislav Jánoš a Vladimír Nemec. Na ďalší gól si museli priaznivci klubu z Piešťan, ktorí merali cestu do Martina, počkať až do polovice stretnutia. Jeho autorom bol Jakub Ručkay a asistovali Michal Peško a Adam Drgoň. Upokojujúcu definitívu pridal v čase 45:30 Jozef Haring, opäť po asistencii Michala Peška. Domáci Martinčania nevyužili žiadnu z množstva presiloviek, ktoré im Piešťanci ponúkli, keď zohrievali tresnú lavicu v súčte skoro celú jednu tretinu. Na zápas sa prišlo pozrieť 1732 divákov.

Piešťanci sa po prvý raz v extralige  predstavia doma v piatok o 18:00 h proti HK 36 Skalica.

Autor: db Ilustračné foto: Mário Petlák