Vodné pólo: Piešťanky sú opäť v I. lige

V krytej mestskej plavárni v Topoľčanoch sa 8. marca začal ďalší ročník najvyššej slovenskej vodnopólovej súťaže v kategórii žien. V novom ročníku súťaže sa po piatich rokoch opäť predstaví aj družstvo KVP Kúpele Piešťany. Je to na jednej strane zásluhov bývalých piešťanských hráčok – všetko v minulosti reprezentantiek Slovenska, ktoré sa podujali pomôcť klubu a obnoviť tak tradíciu účasti piešťanského ženského družstva v najvyššej šúťaži. Na druhej stane je úšasť v I.lige SR výsledkom práce klubu s mládežou, zásluhou ktorej vyrastajú pod vedením trénera Jána Baranoviča mladé a nádejné hráčky, kroré by opäť v budúcom období mohli reprezentovať nielen klub ale aj Slovensko.

polo zeny

Tréner Ján Baranovič sa k štartu družstva v I. lige žien vyjadril nasledovne: „ Vedenie klubu dlhšie zvažovalo prihlásenie družstva do súťaže, pretože kolektív tvoria mladé hráčky bez skúseností z juniorských a ženských súťaží, a hráčky, ktoré sa k vodnému pólu vrátili po dlhšom čase a vzhľadom na svoje pracovné povinnosti trénujú individuálne a len v minimálnych objemoch. Veríme však, že pre mladé hráčky bude možnosť hrať v tomto kolektíve dobrou školou a skúsenosti zo zápasov I.ligy žien využijú v juniorskej súťaži, v ktorej štartujeme tiež po 5-ročnej prestávke.“

Zápasy družstva Piešťan na prvom turnaji v súťaži priniesli dva vyrovnané dueli s družstvami Viedne a Bratislavy. Naopak obhajca majstrovského titulu – družstvo z Topoľčian bolo jednoznačne nad sily piešťanského kolektívu. Úvodný zápas s Bratislavou mal vyrovnaný priebeh, Piešťanky vždy dokázali vyrovnať nádskok súperiek a Bratislavčanky rozhodli o svojom víťazstve gólmi až v posledných dvoch minútach zápasu, kedy sa prejavili ich väčšie skúsenosti z takýchto duelov. Na druhý zápas s Viedňou nastupovali hráčky s odhodlaním potvrdiť dobrý výkon z úvodného duelu.

Po vyrovnanom začiatku získalo piešťanské družstvo dvojgólové vedenie, ktoré si udržalo až do záveru stretnutia. Záver stretnutia bol dramatický, v posledných troch minútach padlo päť gólov – súperkám sa podarilo vyrovnať a dokonca streliť i víťazný gól. Záverečný zápas turnaja bol od úvodných minút v réžii majsteriek z Topoľčian, ktoré piešťanskému nováčikovi v súťaži nedali šancu pomýšľať na prípadný úspech v tomto zápase.

Nakoľko v rovnakom termíne sa hrala v Novákoch aj súťaž žiačok, kde Piešťanky štartovali pod vedením trénera J. Baranoviča, družstvo žien nastupovalo na zápasy úvodného turnaja pod vedením vedúceho družstva Vladimíra Haška. Ten výkony piešťanských žien zhodnotil nasledovne: „ Do súťaže sme ako nováčik nastúpili s najmladším kádrom, ktorého základom sú hráčky vo veku od 15 do 18 rokov. Na prvé kolo sme nenastúpili v komplrtnom zložení, pretože zo zdravotných dôvodov chýbali dve hráčky. Napriek tomu sme odohrali dva úplne vyrovnané zápasy s družstvami s viacročnými skúsenosťami so ženských súťaží. Práve skúsenosti z takýchto zápasov môžu v ďalších kolách priniesť aj lepšie výsledky. Mladé hráčky predviedli na svoj vek dobré výkony a majú potenciál na to, aby sa v budúcom období vyrovnali svojím súperkám a vrátili Piešťany do bojov o majstrovský titul.“

Výsledky družstva KVP Kúpele Piešťany:

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 4 : 7 (1:2,1:1,1:0,1:4) Góly Piešťan : Kováčiková, Galová, Kirková, Lazarová

KVP Kúpele Piešťany – ASV Wien 10 : 11 (2:3,4:1,2:2,2:5) Góly Piešťan : Galová 3, Škodná 2, Hašková 2, Kirková, Klampárová, Lazarová

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 5 : 14 (2:6,1:4,1:2,1:2) Góly Piešťan : Klampárová 2, Galová , Hašková , Lazarová

Zostava družstva KVP Kúpele Piešťany: Martinková – Kováčiková, Hašková, Galová, Kirková, Škodná, Kaffková, Klampárová, Kubánová, Ravingerová, Lazarová.

Ostatné výsledky:

Topoľčany – Bratislava 17 : 7 (3:0,6:2,4:2,4:3), Topoľčany – Wien 24 : 4 (7:0,5:2,8:1,4:1), Bratislava – Wien 11 : 10 na pok.hody (2.2,1:2,4:2,3:4, – 1:0)