Vodné pólo: Piešťanky na Delfina Deutschland Cup 2018 druhé

Počas druhého marcového víkendu od 09. do  11. 03. sa v nemeckom meste Chemnitz konal tretí ročník tradičného dievčenského vodnopólového turnaja Delfina Deutschland Cup 2018, ktorého súčasťou bol aj klub vodného póla KVP Kúpele Piešťany. Ten sa zúčastnil všetkých troch doterajších ročníkov.

Tento rok sa tohto významného mládežníckeho turnaja (U16, nar. 2002 a mladšie) okrem domáceho tímu SCC Chemnitz, ktorého hráčky patria k špičke v Nemecku, nášho tímu KVP Kúpele Piešťany zúčastnili ešte reprezentácia Českej republiky, SSV Esslingen a výber spolkovej krajiny Severné Porýnie – Westfálsko (NRW). Piešťanské vodné pólistky majú na tento turnaj len tie najlepšie spomienky, keď v prvých dvoch ročníkoch nestratili na turnaji ani bod a oba ročníky suverénne vyhrali, preto s podobnými ambíciami cestovali do Nemecka aj teraz.

V prvom zápase turnaja nastúpili v sobotu doobeda proti českej reprezentácii, ktorú naše vodnopólové nádeje vôbec nešetrili a zápas vyhrali celkom suverénne 20:2. V ďalšom zápase v sobotu podvečer  nastúpili proti silnejšiemu súperovi, výberu spolkovej krajiny NRW, ktorý bol zložený z hráčok viacerých klubov v tomto nemeckom regióne. Súper vyrukoval proti piešťanským hráčkam fyzickou a agresívnou hrou, miestami hraničiacou s pravidlami fair-play. Zo začiatku sa Piešťanky  len ťažko vyrovnávali s tvrdou hrou súpera a v prvých minútach zápasu si súper držal tesné vedenie, no ešte v priebehu prvej štvrtiny sa presadili aj pólistky KVP  a postupne prevzali kontrolu nad zápasom. V ďalšom priebehu súpera prevýšili hlavne po plaveckej stránke a zápas dotiahli do úspešného konca, keď  zvíťazili jednoznačne 15:5.

V nedeľu ráno KVP Kúpele Piešťany nastúpili proti hráčkam z Esslingenu. Bol to súper, ktorý im tiež nerobil žiadne problémy a zápas  vyhrali v pomere 12:3, keď v tomto zápase dostala príležitosť hlavne lavička, aby aj mladšie hráčky mali príležitosť zahrať si na turnaji. Vo svojom druhom nedeľňajšom zápase v obedňajšom čase Piešťanky nastúpili proti domácim hráčkam z Chemnitzu, ktoré na turnaji tiež nestratili ani bod a posledný zápas turnaja bol aj očakávaným finále 3 ročníka. Domáce hráčky boli skutočne motivované Slovenky na tretí krát zdolať, naopak hráčky z kúpeľného mesta si túžili po tretí krát odniesť krásny putovný pohár a zaknihovať víťazný hattrick na turnaji. Začiatok zápasu bol opatrný a vyrovnaný a góly padali na oboch stranách, no žiaľ od stavu 2:2 hráčky domáceho tímu šnúrou niekoľkých gólov išli do vyššieho vedenia, no hráčky Piešťan sa nevzdávali a šnúrou troch presných zásahov po sebe zápas zdramatizovali. Pred poslednou štvrtinou viedli domáce hráčky tesne 10:8. Žiaľ, posledná štvrtina Piešťankám vôbec nevyšla a súper sa na tretí pokus tešil z víťazstva 17:11. Zápas priniesol veľa pekných vodnopólových momentov a nezvyčajne veľa gólov, na oboch stranách až 28. Podľa slov trénera Piešťan, základom víťazstva súpera bola celkové efektivita streľby a využívanie gólových príležitostí, v ktorých bol súper tento krát efektívnejší.

All stars turnaja: zľava Tamara Kolářová a Monika Sedláková

Piešťanské hráčky svojmu súperovi zablahoželali k víťazstvu na turnaji a nakoniec si domov odniesli pohár za celkové 2. miesto. Piešťanské pólistky sa na turnaji v Nemecku prezentovali peknou hrou obohatenou o pekné vodnopólové momenty, zároveň svojou hrou propagovali náš región v zahraničí. Hráčkam Piešťan Tamare Kolářovej a Monike Sedlákovej sa ušli aj individuálne ocenenia, keď sa dostali do „All Stars“ tímu turnaja a Tamara Kolářová bola s 27 strelenými gólmi najlepšou strelkyňou celého turnaja.

Výsledky Piešťan:
KVP Kúpele Piešťany – Česká republika 20 : 2 (6:0, 4:0, 1:2, 9:0)
Góly Piešťan: 9 Kolářová, 5 Kozáková, 3 Sedláková, 1 Grežďová, Doktorová, a Hrebíková

KVP Kúpele Piešťany – Výber NRW 15:5 (5:2, 4:0, 1:2, 5:1)
Góly Piešťan: 8 Kolářová, 3 Hrebíková, 2 Kozáková, 1 Sedláková a Doktorová

KVP Kúpele Piešťany – SSV Esslingen 12:3 (4:0, 2:1, 2:0, 4:1)
Góly Piešťan: 5 Kolářová, 2 Kozáková a Sedláková, 1 Hrebíková, Klampárová a Fedorková

KVP Kúpele Piešťany – SC Chemnitz 11:17 (2:3, 2:5, 4:2, 3:7)
Góly Piešťan: 5 Kolářová, 3 Sedláková, 2 Kozáková, 1 Grežďová

Zostava Piešťan: Fándliová Beáta, Hrebíková Barbora, Doktorová Linda, Grežďová Katarína, Kozáková Silvia, Sedláková Monika, Fedorková Dominika, Kolářová Tamara, Klampárová Kristína, Bojnová Katarína, Mešterová Nela, Teličiaková Tamara, Klampárová Katarína, Holíčová Sandra, tréner: Peter Julíny