Connect with us

Novinky

Vodné pólo: Piešťanci Kolárik, Pieter a Kolářová boli pri postupoch na majstrovstvá Európy

Published

on

Reklama

Slovenská mužská a ženská vodnopólová reprezentácia má za sebou úspešnú kvalifikáciu o postup na januárové Majstrovstvá Európy 2020 do Budapešti.

Mužská reprezentácia si vybojovala postup do Budapešti počas kvalifikačného turnaja v Novákoch, keď postupne zvíťazila nad Bieloruskom 19:4, Ukrajinou 16:5 a Francúzskom 9:6. Za reprezentáciu nastúpili odchovanci piešťanského vodného póla Martin Kolárik aktuálne hráč francúzskeho Noisy le Sec a Radovan Pieter, ktorý pôsobí v majstrovskej Slávii UK Bratislava. Kolárik bol autorom šiestich gólov a Pieter strelil jeden gól v zápase s Ukrajinou.

Reklama

Ženy mali v kvalifikačnom dvojzápase za súpera vodnopólistky Turecka. Reprezentantky SR zvíťazili pred 2 týždňami v Košiciach v prvom zápase 19:9 a v odvete 26. októbra  v Istanbule 16:9. Víťazstvá znamenali postup medzi 12 najlepších tímov Európy. Počas dvojzápasu sa v tíme Slovenska predstavila odchovankyňa klubu KVP Kúpele Piešťany Tamara Kolářová, ktorá nastupovala v oboch zápasoch v základnej zostave a konto súpera zaťažila 4 gólmi. V súčasnosti hráčka klubu ZF Eger. Za zmienku stojí aj to, že v tomto dvojzápase sa predstavila aj Monika Sedláková, odchovankyňa klubu KVP Komárno, ktorá ale v ženských kategóriách v rokoch 2012 až 2018 hájila farby piešťanského klubu vodného póla, v súčasnosti hrajúca tak isto v Maďarsku za klub TVSE Tatabánya. Obe hráčky boli tak isto aj súčasťou reprezentácie SR U-17, ktorá na nedávno skončených ME v Grécku obsadila vynikajúce 7. miesto. 

Róbert Chlpek

Reklama

Populárne články