Veslovanie: L. Babač na majstrovstvách Európy v halovom veslovaní štvrtý

Slovenskí veslári sa v sobotu 16. januára zúčastnili Majstrovstiev Európy v halovom veslovaní v maďarskom Győri. Najviac sa darilo Lukášovi Babačovi, ktorý skončil v kategórii mužov ľahkých váh len tesne za medailovými priečkami. Na dvojkilometrovej trati s časom 6:11,50 obsadil štvrtú priečku.

img_6418[1]

Prvé tri miesta si rozdelili rakúski veslári. Víťazom sa stal  Florian Berg v čase 6:08,10. Na druhom mieste skončil Matthias Taborsky s časom 6:08,60 a tretí Bernhard Sieber, ktorý dosiahol čas 6:10,70. Najlepšieho slovenského veslára súčasnosti, tak od medaile delilo len 0,8 sekundy.

V Maďarsku sa predstavili aj ďalší Piešťanci. Matej Šmída skončil štrnásty s časom 6:25,10. Len jednu desatinu sekundy za ním zaostal Matúš Vančo, ktorému sa tak ušla 15-sta priečka. Na 23-ťom mieste dovesloval Maroš Sloboda, ktorý dosiahol čas 6:33,80.

V kategórii mužov ťažkých váh pretekal Ondrej Kovačovič. Dva kilometre na trenažéri zvládol v čase 6:22,50 a obsadil 24-té miesto.

Už na budúcu nedeľu 24. januára sa v Piešťanoch koná X. ročník regaty v halovom veslovaní. Viac infomácií nájdete tu.