Úvod Novinky Veľká cena Slovenska vznášadiel úspešná vďaka zanietenosti členov klubu

Veľká cena Slovenska vznášadiel úspešná vďaka zanietenosti členov klubu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas druhého augustového týždňa zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov už dvanásty ročník Veľkej ceny Slovenska vznášadiel, ktoré bolo tretím kolom štvordielneho seriálu Majstrovstiev Európy, konajúce sa v anglickom Allertone, francúzskom Grez-Neuville a finálovom kole v nemeckom Saalburgu movie Hitman. Súťaže v Piešťanoch sa zúčastnili jazdci z Nemecka, Francúzska, Švédska, Veľkej Británie, ale aj Rakúska, Poľska Česka a samozrejme domáceho Slovenska 지질도 다운로드.

Súťažilo sa v šiestich kategóriách Download The Antoinemovie Movie. Domáci Klub vodného motorizmu a vodných športov zastupovalo šesť súťažiacich v troch kategóriách – FN Ingrid Schwarzová, Marián Monček, Andrej Kováč a Vendelín Kapičiak, F50 Ivan Štefánik a Jaroslav Baláž ml Download better translators. v dvoch kategóriách F50 a FS . Nováčikovskú triedu FN vyhral Francúz Ilya Dupont pred domácim Mariánom Mončekom a Andrejom Kováčom. Juniorskú kategóriu vyhral Rickard Ivanoff zo Švédska pred Julliette Ragotovou z Francúzska mobaxterm. Kategóriu F50 ovládli Francúzi – prvé miesto Christian Godicheau, druhé Team Grez a tretie Team Richard. Ivan Štefánik a Jaroslav Baláž mali v prvej a druhej rozjazde poruchu motora fla.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Jaroslav Baláž po oprave štartoval až v nedeľu a podarilo sa mu v tretej rozjazde prepracovať z poslednej pozície na štarte na druhú, čo však nestačilo na celkové medailové umiestnenie 아이폰 텀블러 동영상 다운로드. V kategórií FS zvíťazil Talian Sacha Rouchier pred Jaroslavom Balážom a Mariom Kohlom z Nemecka. Jaroslav Baláž síce jazdil stabilne na prvom mieste pred Talianom Rouchierom, poslednú rozjazdu však pre poruchu motora nedokončil Download camtasia. V kategórií F2 zviťazil Magnus Ivanoff zo Švédska pred Antony Lallierom z Francúzska a Michaleom Metznerom z Nemecka. Najsilnejšiu kategóriu ovládol Michael Metzner pred Francúzmi Denisom Ragotom a Benoitom Deronetom 436.02. Posledný „Open pretek“ všetkých kategórií bol odštartovaný systémom „Le Mans“ a Veľkú cenu Slovenska si domov odniesol Michael Metzner z Nemecka 이미지 한번에 다운로드.Počas podujatia bolo možné vidieť aj divácky atraktívne jazdy rýchlostných motorových člnov „Classic boat“ jazdcov z Nemecka, Čiech, ale aj slovenskú legendu vodného motorizmu Ladislava Herbanského. Na rýchlostné súťaže týchto kategórií si mohli diváci zaspomínať zo 70 a 80 tych rokov z piešťanskej Sĺňavy a podujatí o Modrú stuhu Piešťan. Veľký divácky záujem zaznamenali tiež ukážky jazdy Majstra Sveta Róberta Hencza zo Štúrova na rýchlostnom motorovom člne kategórie F500.

Zaujímavý sprievodný program ďalej pokračoval predstavením vodných lyžiarov z piešťanského Klubu vodného lyžovania, ale aj „lietanie“ nad vodou Aquafly, čo si aj mnohí diváci vyskúšali. Vidieť bolo možné aj predvedenie činnosti Hasičského a záchranného zboru z Piešťan. Detských fanúšikov a ich rodičov potešila relax zóna s animátormi a rôznymi aktivitami a skákacím hradom. Nemenej dôležitým počas podujatia bola podpora a vytvorenie priestoru s cieľom zvýšenia informovanosti o činnosti organizácií Platformy rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením a Centier včasnej intervencie, kde sa návštevníci dozvedeli o cieľoch a poslaní týchto organizácií.

Veľká vďaka patrí partnerom a podporovateľom, čo umožnilo Klubu vodného motorizmu a vodných športov zorganizovať podujatie s hodnotným a nevšedným programom bez výberu vstupného.

-Autor: Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany/Foto: Tomáš Hudcovič a Viktor Vrábel-

REKLAMA