Štefan Cup vyhrali po veľkej dráme Domáci

Umelá hracia plocha štadióna PFK Piešťany bola na druhý sviatok vianočný dejiskom jedného z najstarších športovo-spoločenských podujatí na Slovensku – 59. ročníka štefanského futbalu o Štefan Cup, ktorého tradíciu založili v roku 1954 členovia plaveckého a vodnopólového oddielu v Piešťanoch a bez prerušenia pokračuje do dnešných dní.

[singlepic id=38728 w=520 h=340 float=center]

I tento rok sa mohlo oko diváka od prvej minúty stretnutia, do sýtosti popásť na mnohých – na našich ihriskách často nevídaných futbalových akciách, pri neutíchajúcej snahe streliť gól na oboch stranách. Hráči Exilu na čele s ich kapitánom Igorom Vestenickým boli plní odhodlania v stretnutí zvíťaziť a tak sa revanšovať za minuloročnú prehru.

Kapitán Domácich Palo Učen očakávajúc útočné snahy Exilu vsadil na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky, čo sa ukázalo z taktického hľadiska ako veľmi správne. I keď mali hráči Exilu v priebehu stretnutia loptu viac pod kontrolou, góly po rýchlych kontrách strieľali len Domáci a to v I. polčase v 12. minúte Zálešák a v 15. minúte Dornhofer st.

Zvrat v stretnutí mohla priniesť najmä 42. minúta stretnutia, keď rozhodca Christov správne nariadil pokutový kop v prospech Exilu, za úmyselné hranie rukou vo vlastnom pokutovom území. Loptu si na biely bod postavil hráč Exilu Golier, ale jeho prudkú strelu do pravej strany brankár Domácich bravúrne vyrazil na roh.

Po prestávke sa hra nezmenila – Exil útočil a Domáci si z rýchlych útočných akcií vytvárali gólové šance, ktoré zahadzovali ako na bežiacom páse. Dobré futbalové stretnutie malo všetky známky drámy, malo aj zápletku, aj zaujímavé vyvrcholenie, pretože až do 88. minúty, kedy David Hauser upravil stav stretnutia na 3 : 0 pre Domácich, nebolo o víťazovi stretnutia vôbec rozhodnuté.

V obrovskom nasadení vydržali obe mužstvá do konca stretnutia vari aj pre svojich fanúšikov v hľadisku, ktorí v chladnom počasí skandovali a vyvolávali na slávu svojich za ich obdivuhodné výkony – veď napr. Miloš Fabián, ktorý odohral už svoj 52. ročník, oslávil v tomto roku spolu s Bobsom Bazalom úctyhodné 76. narodeniny. Rozhodcovská trojica na čele s legendárnym Vojtechom Christovom, ktorému na čiarach asistovali Tibor Jančovič a Miloš Košinár „hrala“ s futbalistami a bola presná a bez chýb. Viac o histórii štefanského futbalu v Piešťanoch dočítate na www.stefan-cup.sk

Domáci – Exil 3 : 0 (2:0) – 59. ročník štefanského futbalu

Domáci : Benedikovič – Baranovič Boris, Grňo, Gleso, Pontes Boris – Brna Juraj, Dornhofer st., Učen Palo, Zálešák – Hauser Štefan, Učen Miro

Striedali : Adamkovič, Burdej, Berlanský Roman, Učen Peter, Škarka ml. Hauser Martin a David

Exil : Golier – Polák Maťo, Sámel Jaro, Drahovský, Pollák Laco – Plánovský, Bazala, Grňa, Toneno, Vestenický – Brňo Peter, Fabián

Striedali : Polák Andrej, Šmilňák, Učen Fritsch, Habánik, Učen Tomáš, Nosian a Dornhofer ml.