Úvod Novinky O športových triedach na ZŠ Holubyho sa rozhodne onedlho

O športových triedach na ZŠ Holubyho sa rozhodne onedlho

REKLAMA

Zástupcovia piešťanského futbalu, florbalu, basketbalového klubu mládeže a štvrtej základnej školy na Holubyho ulici sa stretli v priestoroch Športhotel Baru na futbalovom štadióne, aby spolu prebrali možnosť obnovenia a zastrešenia športových tried Frog King Snow. Materiály budú prerokované na Mestskom zastupiteľstve 28. februára.

IMG_8464V prípade úspešného schválenia bude prvá trieda piatakov otvorená od septembra 2017, ďalšími rokmi budú pribúdať nové Official donggang download. „Športu sa venujem od malička, takže viem, že prítomnosť ďalších športovcov ma motivovalo na sebe pracovať nielen po športovej stránke, ale i pedagogickej 차임벨 다운로드. Za bonus považujem, že žiaci majú možnosť zlepšovať sa v cudzích jazykoch, čo je v dnešnej dobe mimoriadne dôležité”, hovorí o svojich skúsenostiach zástupca florbalu Michal Srnec 시를 잊은 그대에게 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

Žiaci športových tried sa budú učiť podľa schváleného učebného plánu. To znamená, že budú plnohodnotne zastrešené všetky predmety, s pridaním Športovej prípravy v rozsahu troch hodín týždenne Genuine for Windows 7. Od šiesteho ročníka budú pridané ďalšie dve hodiny druhého cudzieho jazyka. „Pre žiakov sú pripravené špeciálne učebne, laboratória chémie, fyziky, biológie, geografie, cudzích jazykov so slúchadlovým systémom, multimediálne učebne a ďalšie 창조의 법칙 다운로드. Škola má navyše jednu z najväčších telocviční v regióne a atletické priestory s futbalovými ihriskami pred telocvičňou a atletickou dráhou”, vyjadril sa k možnostiam školy riaditeľ Vilém Vrba 트위치 동영상 다운로드.

IMG_9143

Výhoda športových tried spočíva vo venovaní sa individuálnym činnostiam žiakov do najmenších maličkostí 엠씨더맥스 전집 다운로드. To si myslí predseda klubu BKM Piešťany Miloš Drgoň. „Za posledných 20 rokov sa basketbal výrazne zmenil a ak chceme vychovávať basketbalistky, ktoré budú mať šancu presadiť sa na európskych palubovkách, musíme pracovať s dievčatami v športových triedach už na základnej škole 이누야샤 완결편 게임 다운로드. Hráčky tried sú spolu častejšie ako žiačky rôznych škôl, ktoré sa stretávajú iba na tréningoch. Tím sa teda vytvára už v škole, kde sa hráčky ťahajú vpred nielen na ihrisku, ale aj počas štúdia,” dodáva Mamma Mia1 download.

So slovami Miloša Drgoňa súhlasí manažér PFK Piešťany Erik Hlavatý: „O pár rokov by sme s našou mládežou radi hrali prvoligové súťaže. A práve na týchto deťoch budeme stavať tieto tímy. A možno si opäť vychováme nových reprezentantov Piešťan vo svete.” Samotný nápad založenia športových tried prišiel práve z kabíny PFK Piešťany, keď postupne oslovili zástupcov ďalších klubov. Prípadná prvá trieda piatakov však bude otvorená pre všetkých záujemcov, ktorí prejdú výberovým konaním, teda aj pre deti, ktoré zatiaľ nešportujú, alebo hrajú v iných kluboch v regióne.

IMG_9465

Športové triedy postupne schválila a odporučila školská i mestská rada. Definitívu iniciatívnemu projektu dá až piešťanské mestské zastupiteľstvo v posledný februárový deň.

-text: Miro Béreš; ilustr. foto: vv-

REKLAMA