Úvod Šport Športiáda priniesla seniorom deň plný aktivít

Športiáda priniesla seniorom deň plný aktivít

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V krásnom prostredí HS Centra sa dňa 6. septembra konal 3. ročník Športiády seniorov 50+. Pripravené boli rôzne súťažné aj nesúťažné disciplíny, do ktorých sa zapojilo viac ako 100 účastníkov movie inception. Slniečko síce vykúkalo len opatrne, počasie však nakoniec nesklamalo, vydržalo a až do konca akcie nepadla ani jedna dažďová kvapka.

DSC_0089_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj primátor Mesta Piešťany Miloš Tamajka, ktorý prevzal nad podujatím záštitu drama good guy. Cestu zo Švajčiarska merala predsedkyňa predstavenstva a zakladateľka AkSenu Lucia Desmarquest spolu so svojim manželom aj 10-mesačným synčekom, aby svojou účasťou povzbudila nielen AkSeňákov k výkonom Flash download. Čestný predseda Ján Čuridlo, 3- násobný majster Slovenska v šachu nad 80 rokov, slávnostne otvoril podujatie. Sľub športovcov zložila minuloročná víťazka plávania Danka Zelenayová a ako symbol priateľstva víťazi viacboja v kategórii nad 70 rokov z roku 2014 s kapitánom Štefanom Bučkom vypustili biele holubice orange for oracle 6.0 다운로드. Nad regulérnosťou súťaží dozeral Peter Bajnok z Centra voľného času.

DSC_0115 – kópia_resize

Súťažilo sa vo viacboji družstiev a jednotlivcov, tenise, plávaní, šachu aj v stolnom tenise 포미닛 싫어 다운로드. Na poludnie sa súťažiaci posilnili gulášom a pokračovali nesúťažným programom. Mohli si vyskúšať SM-systém, Thai chi, petanque a ďalšie hry Kara Honey Download. Každý účastník bol hneď pri vstupe odmenený cenou – papierovou medailou s č.1. ktorú vyrobili seniori v Alzheimerovom centre. Aj oni sa zúčastnili súťaží, tak ako aj družstvá z Ligy proti rakovine a Piešťanskej ligy proti reumatizmu Man Running the Chart. Tento krát sa putovný pohár podarilo udržať na domácej pôde a získalo ho družstvo z Piešťan pod názvom „Leto“ v zložení Věra Niepelová, Edita Kasová a Ľudmila Okénková Justice League.

DSC_0401_resizeZ rúk Jána Čuridlu a Lucie Desmarquest dostali víťazi diplomy, medaile a darčeky sponzorov wix image. Na troch stanovištiach si mohli účastníci vyhodnotiť svoje fyzické i mentálne zdravie a poradiť sa s odborníčkou na financie. Precvičovalo sa nielen telo, ale aj na malom teste si mohli účastníci precvičiť aj myseľ 그라운드 컨트롤 다운로드. Jednou zo sprievodných aktivít bola chôdza Nordic Walking, prezentovaný Marcelou Veličovou z Slovenskej asociácie Nordic Walkingu. Vďaka akčnému tímu AkSen, dobrovoľníkom- rozhodcom a sympatizantom, ktorí sponzorsky akciu podporili, prežili účastníci aktívny a pohodový deň.

DSC_0184_resize

-Jarmila Staneková-

REKLAMA