Connect with us

Novinky

Slovenský pohár opäť v Piešťanoch. Obhája Čajky trofej v domácom prostredí?

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské Čajky budú obhajovať víťazstvo v Slovenskom pohári na domácej palubovke. Klub z kúpeľného mesta dostal opäť možnosť organizovať turnaj Slovenského pohára, ktorý sa uskutoční v dňoch 19. až 21. januára 2018 v piešťanskej Diplomat aréne.

Na začiatku roka 2018 čaká ženskú najvyššiu basketbalovú súťaž boj o prvú trofej sezóny – Slovenský pohár. Obhajovať trofej budú Piešťanské Čajky vo svojom domovskom stánku Diplomat aréne. O pridelení práva organizácie finálového turnaja Slovenského pohára na začiatku decembra Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

„Výber organizátorov prebehol nasledovne, Hracia komisia vypísala výberové konanie na organizáciu Slovenských pohárov v basketbale, na ktoré sa následne hlásili záujemcovia. Výkonný výbor na svojom zasadnutí napokon rozhodol, že ženská časť sa odohrá v Piešťanoch a mužská v Košiciach. Pre tieto mestá sme sa rozhodli najmä z dôvodu výborných organizačných tímov, dobrých hál a veľkého záujmu o basketbal v oboch mestách,“ ozrejmil voľbu dejísk generálny sekretár Ľubomír Ryšavý.

Piešťanské Čajky zažili v sezóne 2016/2017 svoj najvýraznejší klubový úspech. Vo svojom domovskom stánku ukončili hegemóniu Good Angels Košice, keď ich vo finálovom súboji Slovenského pohára zdolali 59:53.

Reklama

„V predchádzajúcom roku sme Slovenský pohár vyhrali, boli sme vo veľmi dobrom prostredí. Chceme našim piešťanským fanúšikom dopriať opäť túto možnosť, aby zažili Slovenský pohár a tiež nám výhodu domáceho prostredia,“ uviedla generálna manažérka Piešťan Bronislava Borovičková

„Keďže sme sa o organizáciu Slovenského pohára uchádzali, ako jediní Slovenská basketbalová asociácia nám túto príležitosť opäť pridelila. Veľmi nás teší, že budeme môcť obhajovať minuloročný triumf v Diplomat aréne, bude to však nesmierne náročné. Sme radi, že sa nám do Piešťan podarilo dostať ďalšie basketbalové podujatie a veríme, že si fanúšikovia tento predĺžený víkend užijú. Pomaličky začíname s organizačnými prípravami a o aktualitách budeme priebežne informovať,“ doplnil športový manažér Tomáš Horký.

SLOVENSKÝ POHÁR V BASKETBALE ŽIEN 2018, 19. – 21.01.2018, PIEŠŤANY, DIPLOMAT ARÉNA:
19.01.2018 PIATOK – ŠTVRŤFINÁLE
16:30 č.1. MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra
19:00 č.2. ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica

20.01.2018 SOBOTA – SEMIFINÁLE
15:30 č.3. Piešťanské Čajky – (Ružomberok/Nitra)
18:00 č.4. GOOD ANGELS Košice – (Šamorín/Banská Bystrica)

21.01.2018 NEDEĽA – FINÁLE
16:00 č.5. víťaz č.3. // víťaz č.4.

(ts)

Populárne články