Šesť titulov majstra Slovenska pre ŠPK Kúpele Piešťany

Plavci Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany získali šesť titulov majstra Slovenska na Letných majstrovstvách SR juniorov a seniorov, ktoré sa uskutočnili 15. až 17. júna v Bratislave.

[singlepic id=31614 w=320 h=240 float=left]Najúspešnejšia bola Veronika Kolníková, ktorá získala štyri tituly majsterky Slovenska žien v disciplínach 400 m polohový pretek, 400 m voľný spôsob, 800 m voľný spôsob a 1 500 voľný spôsob.

Mário Rusnák získal dva tituly majstra Slovenska  v disciplínach 200 m a 50 m motýlik mužov. Mário bol úspešný i v ďalších disciplínach. Vyhral dve strieborné medaily v disciplínach 50 m znak a 200 m motýlik a bronzovú medailu si vyplával v disciplíne 100 m motýlik.

Nikolaj Tóth získal 3. miesto v disciplíne 400 m polohový pretek. V juniorskej kategórii skončil na 3. mieste v disciplíne 400 m polohový pretek, dve 4. miesta získal v disciplínach 1500 m voľný spôsob a 200 m prsia.

Text a foto: Darina Moravcová