Úvod Novinky Rýchlostní kanoisti trochu inak – Vodáci vymenili mokré tričká za spoločenské šaty...

Rýchlostní kanoisti trochu inak – Vodáci vymenili mokré tričká za spoločenské šaty a elegantné obleky

0

V piatok 23. februára 2018 sa konal v bratislavskom Technopole Galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, kde oceňovali najlepších jednotlivcov i oddiely Slovenského pohára za rok 2017.

Zľava – H. Mikéciová, T. Trakalová, A. Lehutová, T. Balážová, D. Rybanský, S. Moravčíková, S. Podhradský, M. Današ, M. Polakovič

Je to dlhodobá súťaž, v ktorej sa bodujú umiestnenia od 1. po 9. miesto vo vybraných pretekoch počas roka vo všetkých vekových kategóriách od 13-ročných dievčat a chlapcov až po veteránov. Preteká sa za každého počasia, niekedy sú to tropické horúčavy, inokedy hustý dážď, silný lejak alebo nepríjemná hmla.

Pivaren na rohu
Pav pod na florbal

Klub Kajak – Kanoe Piešťany skončil v celkovom bodovaní na štvrtom mieste, hneď za Šamorínom, Novákmi a Komárnom. Trofeje v podobe pohárov si prevzalo 8 nádejných mladých Piešťancov od veľkých mien v tomto športe / majstrov sveta, vicemajstrov sveta, medailistov z olympiád / – Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Petra Gelleho, Tibora Linku, Adama Boteka…

Najsilnejšou piešťanskou kategóriou boli 14–roční kajakári, ktorí si podelili všetky tri miesta – Daniel Rybanský získal 1. miesto, Samuel Podhradský – 2. miesto, Matej Današ – 3.miesto a v prvej desiatke skončili aj Daniel Ragula – 6. miesto a Branislav Jurčo – 8. miesto. Medzi 14–ročnými kanoistami bol za 3. miesto ocenený Michal Szobolovszký a o niečo starší Michal Polakovič získal v juniorskej kategórii 1. miesto. Skvelé umiestnenia získali aj piešťanské kanoistky – 1. miesto obsadila Silvia Moravčíková /kadetka/ a Tamara Balážová /13–ročné dievčatá/ a 2. miesto – Alexandra Lehutová /13-ročné dievčatá/. Tatiane Trakalovej uniklo 3. miesto iba o jeden bodík. 1. miesto získala i kanoistka Hana Mikéciová, ktorá už preteká za Duklu Banská Bystrica.

Za tieto úspechy mladí športovci vďačia nielen svojej drine, ale aj svedomitej a obetavej príprave ich trénerov.