Rýchlostní kanoisti trochu inak – Vodáci vymenili mokré tričká za spoločenské šaty a elegantné obleky

V piatok 23. februára 2018 sa konal v bratislavskom Technopole Galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, kde oceňovali najlepších jednotlivcov i oddiely Slovenského pohára za rok 2017.

Zľava – H. Mikéciová, T. Trakalová, A. Lehutová, T. Balážová, D. Rybanský, S. Moravčíková, S. Podhradský, M. Današ, M. Polakovič

Je to dlhodobá súťaž, v ktorej sa bodujú umiestnenia od 1. po 9. miesto vo vybraných pretekoch počas roka vo všetkých vekových kategóriách od 13-ročných dievčat a chlapcov až po veteránov. Preteká sa za každého počasia, niekedy sú to tropické horúčavy, inokedy hustý dážď, silný lejak alebo nepríjemná hmla.

Klub Kajak – Kanoe Piešťany skončil v celkovom bodovaní na štvrtom mieste, hneď za Šamorínom, Novákmi a Komárnom. Trofeje v podobe pohárov si prevzalo 8 nádejných mladých Piešťancov od veľkých mien v tomto športe / majstrov sveta, vicemajstrov sveta, medailistov z olympiád / – Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Petra Gelleho, Tibora Linku, Adama Boteka…

Najsilnejšou piešťanskou kategóriou boli 14–roční kajakári, ktorí si podelili všetky tri miesta – Daniel Rybanský získal 1. miesto, Samuel Podhradský – 2. miesto, Matej Današ – 3.miesto a v prvej desiatke skončili aj Daniel Ragula – 6. miesto a Branislav Jurčo – 8. miesto. Medzi 14–ročnými kanoistami bol za 3. miesto ocenený Michal Szobolovszký a o niečo starší Michal Polakovič získal v juniorskej kategórii 1. miesto. Skvelé umiestnenia získali aj piešťanské kanoistky – 1. miesto obsadila Silvia Moravčíková /kadetka/ a Tamara Balážová /13–ročné dievčatá/ a 2. miesto – Alexandra Lehutová /13-ročné dievčatá/. Tatiane Trakalovej uniklo 3. miesto iba o jeden bodík. 1. miesto získala i kanoistka Hana Mikéciová, ktorá už preteká za Duklu Banská Bystrica.

Za tieto úspechy mladí športovci vďačia nielen svojej drine, ale aj svedomitej a obetavej príprave ich trénerov.