Ruka Hore v Novom Meste nad Váhom strieborná

Počas vianočných sviatkov sa v Novom Meste uskutočnil tradičný dvojdňový turnaj v sálovke – Memorial Ivana Stana. Zúčastnili sa ho aj Piešťanci pod názvom Ruka Hore s. r. o.

[singlepic id=24643 w=320 h=240 float=left]Piešťanci išli do kvalitne obsadeného turnaja s „malou dušičkou“, no už v prvom zápase ukázali, že nebudú „fackovacím panákom“ a porazili Texas Ilava 4:3. V druhom zápase narazili na River, ktorý viedol Milan Ivana, no ani on nezabránil Piešťancom v ďalšej výhre v pomere 4:3. Tretí zápas v skupine nastúpili proti domácim druholigovým sálovkárom Varion. Ani oni nedokázali rozbehnutých Piešťancov pokoriť a po tuhom boji sa museli uspokojiť s bodom za remízu 2:2.

Druhý hrací deň začali Piešťanci už tradične, výhrou nad AirLuft 4:3 a zo skupiny postúpili z druhého miesta zásluhou horšieho skóre ako Varion. Štvrťfinále proti Monte Negro začali veľmi zle a po chvíli prehrávali už 0:2, nakoniec sa však tešili z jednoznačného víťazstva 8:3. Zo zápasu na zápas sa lepšiaci Piešťanci narazili v semifinále opäť na domácich Varion. Opäť začali veľmi zle a prehrávali 0:2. Zlepšenou hrou a zásluhou gólov Prekopa, Hlaváča a Směřičku otočili na 3:2 a keď domáci 40 sekúnd pred koncom nepremenili pokutový kop, Ruka Hore putovala do finále.

Tam sa stretli so svojimi „parťákmi“ zo šatne, obhajcami prvenstva mužstvom AS69. Finále ako remeň malo jedinú chybu – slabých arbitrov, ktorí ho nezvládli. Piešťanci sa dostali do vedenia 2:0, no tesne pred prestávkou prišla diskutabilná penalta a bolo 2:1. V úvode druhého polčasu svoje vedenie zvýšili na 3:1, no prišla strela od polky a loptu za čiarou videlo zo 400 prítomných len rozhodcovské duo – 3:2. To Piešťancov vyviedlo z miery a o chvíľu bolo 3:4, no nevzdali sa a minútu pred koncom Hlaváčom vyrovnali na konečných 4:4. Na rad prišla penaltová ruleta. Hneď prvý pokus nedal Jaro Prekop a keďže AS69 nezaváhali ani raz, tešili sa z trofeje za prvé miesto.

Neporazené mužstvo Ruka Hore sa tak v svojej premiére na turnaji tešilo z druhej priečky a uznania súperov. Ruka Hore s.r.o. reprezentovali hráči PFK Piešťany Martin Směřička, Jozef Halás, Dano Rapavý, Michal Masár a Juraj Valo, bývalí hráči PFK Jaroslav Prekop, Jozef Glos, Stanislav Hlaváč a Patrik Radošovsky. Jediným „nepiešťancom“ bol brankár Matej Trebatický. Veľká vďaka patrí manažérovi tímu Michalovi Procházkovi, ktorý sa príkladnou starostlivosťou o hráčov taktiež zaslúžil o tento veľký úspech.

Autor: Ing. Juraj Valo