Úvod Novinky Rugby Union Club Piešťany hodnotí jesennú časť sezóny

Rugby Union Club Piešťany hodnotí jesennú časť sezóny

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Rok 2016 je pre piešťanské, ale aj slovenské rugby veľmi úspešný a dá sa povedať, že aj prelomový. V máji sa Slovenská rugbyová únia stala členom svetovej rugbyovej organizácie World Rugby a takisto členom Slovenského olympijského výboru, čomu prospel aj návrat špecifického 7´s rugby na Olympijských hrách v Riu 2016. Počas horúcich letných dní si hráči skrátili čakanie na novú sezónu rôznymi turnajmi. Zabavili sa na atraktívnom Beach rugby v Žiline, prezentovali rugby na akcií Športové dni Piešťany a tesne pred štartom sezóny prezident Terry Purton združil viacero tímov zo Slovenska, ktoré sa predstavili na medzinárodnom Karpatskom pohári v maďarskom Váci 길소뜸 다운로드. Spoločný výber pod hlavičkou RUC Piešťany získal v kategórií U18 2. miesto, U16 3. miesto a mužstvo obsadilo 4. miesto.

Beach Rugby_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Sezóna 2016/17 je pre RUC Piešťany prvou regulérnou sezónou a naši hráči odohrajú spomedzi všetkých slovenských tímov najviac súťažných stretnutí, čo im bezpochyby pomôže v rozvoji. Náš klub je hlavným iniciátorom celoslovenského projektu Development tímu, alebo ak chcete takzvaného Rozvojového tímu, ktorý dáva priestor najmä nováčikom a hráčom, ktorí nedostávajú vo svojich domovských tímoch toľko príležitostí 윈도우 10 부트캠프 드라이버 다운로드. Ide o dlhodobý projekt, ktorého cieľom je zvýšiť úroveň kvality slovenských hráčov, tímov a teda aj súťaží. Medzičasom vznikol aj juniorský Development tím, ktorý sa takisto predstaví v rakúskej súťaž. Začiatkom septembra zasiahla Slovensko generálna reklamná kampaň „Poď na rugby“, kde sa objavili aj tváre a telá našich hráčov.

Jesenná časť sezóny odštartovala prvý septembrový víkend olympijskými „sedmičkami“ v Bratislave v rámci 1 Shindoriko Printer Driver. kola Memoriálu Tonyho Puverle. Náš tím odohral tri stretnutia, v ktorých na nešťastie nespoznal chuť víťazstva.Juniorský Development tím 2_resize

Výsledky:
RUC Piešťany – 1.RC Slovan Bratislava 21:28
RC Spartak Trnava – RUC Piešťany 28:14
RUC Piešťany – RC Žilina Bears 10:19

V polovici septembra sa v maďarskom Ostrihome konali ME U18 v 7´s rugby, kde sa predstavilo viacero piešťanských nádeji v najcennejšom drese s dvojkrížom na hrudi. Naši mladíci vybojovali historické prvé víťazstvo v sedmičkách na vrcholovom európskom podujatí, keď dokázali poraziť Slovinsko 24-0 a obsadili tak 11.miesto na ME 7’s skupina Trophy v kategórii U18 League of Legends pbe.

21. septembra sa odohral vôbec prvý zápas slovenského Development tímu v 2. rakúskej lige, ktorý tvorili menej skúsení hráči z viacerých klubov. Nováčikovskú daň si chlapci pod vedením nášho prezidenta Terryho Purtona museli vybrať až do samého dna a prehrali vysoko 3:106.

Mesiac október sme začali sedmičkami v Žiline, kde sa nám podarilo pri veľkej konkurencií aj zvíťaziť Goodnote Gullible Download. Pevne veríme, že sa aj v tejto olympijskej disciplíne budeme napredovať a zlepšovať sa. Výkony sa každý zápasom zlepšujú, keď odstránime pár nedostatkov v hernom prejave, tak sa dostavia aj výsledky.Juniorský Development tím_resize

Výsledky:
RUC Piešťany – 1.RC Slovan Bratislava 7:29
RK Bratislava – RUC Piešťany 0:47
RC Spartak Trnava – RUC Piešťany 26:7
RUC Piešťany – RC Žilina Bears 0:26

Ďalšiu historickú udalosť v rozvoji nášho klubu sme zaznamenali 14 WinIng Eleven 2018 Download. októbra, kedy sa uskutočnil prvý tréning Mini-rugby. V spolupráci s CVČ Ahoj Piešťany sme zložili tím v kategórií U12 respektíve U10. Mladíci nám robia obrovskú radosť a už sa nevieme dočkať na súboje na ihrisku v jarnej časti sezóny.

Mini-rugby_resizeO dva dni neskôr sa v Piešťanoch odohrali prvé domáce zápasy juniorského a mužského Development tímu json-simple-1.1.jar. Juniori sa predstavili proti rovesníkom z Viedne a boli viac ako vyrovnaným súperom. Keďže domáci nevedeli pretaviť záverečný tlak do vytúžených bodov, tak prehrali v pomere 31:15. Po juniorskom zápase nasledoval seniorský a tam už išlo o jednoznačnú záležitosť. Slovenský výber nedokázal konkurovať skúseným Rakúšanom a po hladkom priebehu si RC Krems viezol z Piešťan víťazstvo 72:6 잠깐만 다운로드. Zaujímavosťou týchto stretnutí bol novozélandský rozhodca Greg Foster, ktorý má množstvo medzinárodných skúseností a všetci v klube sme boli vďační, že si našiel čas práve na naše zápasy.

Develoment tím_resizeNasledujúci víkend si juniorský Development tím spolu s piešťanskými nádejami zmeral sily s tímom International school Vienna Download the Antagonistic Army. Pod vedením nestarnúceho veterána Terryho Purtona si juniori pripísali na svoje konto víťazstvo 51:22.

Nabitý októbrový program sme zavŕšili domácim víťazstvom nad RK Bratislava v rámci 1. Respect development ligy. Diváci si mohli užiť kvalitné rugby. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú, ale v druhom polčase sme potvrdili dominanciu a prehrali súpera 43:24 python selenium files. Víťazstvom nad minuloročným majstrom sme sa dostali na čelo druhej najvyššej 15´s ligy.
Bohužiaľ sme november začali nešťastnou prehrou so žilinskými Medveďmi 22:14 v dokonalom rugbyovom počasí. Záverečná strata koncentrácie nás pripravila o cenné body a takisto dominantné postavenie v 1. Respect development lige.

Zilina vs. PN_resizeNa prelome mesiaca sa Piešťany opäť stali dejiskom sústredenia rugbystov a rugbystiek z celého Slovenska. Následne cez víkend juniorský Development tím zavŕšil sezónu prehrou na pôde Stade Rugby club Wien v pomere 39:7.

SR U18_resize„V prvom rade rugby v Piešťanoch ide tým správnym smerom. Napriek tomu, že máme len niekoľko mužov v tíme, ktorý sú doplnení prevažne juniormi, avšak ktorých počet neustále rastie, tak máme tie správne predpoklady sa stať v nasledujúcich troch rokoch jedným z najlepších klubov na Slovensku. Z dlhodobého hľadiska majú Piešťany obrovský potenciál byť hlavným mestom Slovenského rugby. Ku kompletizácií klubu nám chýba len dievčenský tím, na čo sa chceme sústrediť v nasledujúcom období, keďže svetové ženské rugby je takisto na vzostupe. V neposlednom rade sa chcem v mene celého klubu poďakovať trénerom, hráčom, rodičom, divákom, médiám a samozrejme partnerom za podporu počas jesennej časti sezóny 2016/17. Veľká vďaka patrí aj predstaviteľom PFK, ktorých spoluprácu si nesmierne ceníme,“ vyjadril sa k aktuálnej sezóne prezident RUC Piešťany Terry Purton.

V jarnej časti sezóny budú Piešťany doslova žiť v rugby svete. Prečo…? To sa dozviete nabudúce. Prajeme príjemné prežitie sviatkov a hlavne rugby zdar.

-Filip Kráľ RUC Piešťany-

REKLAMA