Úvod Šport Rugby: Piešťany hostili Vladky cup 2020

Rugby: Piešťany hostili Vladky cup 2020

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V poslednú augustovú sobotu v Piešťanoch odštartovala rugbyová sezóna 2020/21. Na futbalovom štadióne sa uskutočnil olympijský turnaj 7´s, Turnaj Rugby X a takisto aj turnaj detí U12 Lineage Pack. Celý event bol pod oficiálnym názvom Vladky cup 2020. V Piešťanoch išlo už o druhý ročník tohto podujatia, organizovaného na počesť bývalého trénera, hráča a kamaráta Vladimíra „Vladkyho“ Kubalu, ktorý sa nezmazateľným písmom zapísal do histórie piešťanského a hlavne slovenského rugby Unwritten tube downloads.

Zaujímavosťou celého podujatia bolo slávnostné otvorenie v olympijskom duchu, o ktoré sa postarala Eva Muraňská predsedkyňa Olympijského klubu Piešťany I'm going to download. Najskôr sa odohral sedmičkový turnaj ako 1. kolo Majstrovstiev Slovenska v 7´s rugby – Memoriál Tonyho Puverle. Prvého kola 7´s ligy sa zúčastnili tri tímy – 1 령 제로 다운로드. RC Slovan Bratislava, RUC Piešťany a Žilina Bears RC.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Medzi jednotlivými zápasmi mužov sa odohral obdobný turnaj detí do 12 rokov 반디집x 다운로드. 1. RC Slovan Bratislava po víťazstvách nad Žilina Bears RC a RUC Piešťany obhájil titul z minulého roka a na úvod sezóny si zabezpečil vedúcu pozíciu v tabuľke.

Výsledky:

RUC Piešťany – Žilina Bears RC 26:19

Žilina Bears RC – 1. RC Slovan Bratislava 0:41

1. RC Slovan Bratislava – RUC Piešťany 27:14

Tabuľka: 1. RC Slovan BratislavaRUC PiešťanyŽilina Bears RC

Po 7´s turnaji sa odohral ďalší rozvojový turnaj, tentokrát v Rugby X, do ktorého sa zapojili štyri družstvá. Okrem Bratislavy, Piešťan a Žiliny sa turnaja zúčastnilo aj formujúce sa juniorské mužstvo do 18 rokov, ktoré napokon obsadilo „zemiakovú“ štvrtú priečku, avšak chlapci podali naozaj srdnatý výkon a sú obrovským prísľubom do budúcnosti.

Výsledky (na položenia):

Semifinále 1 – Žilina Bears RC – Slovak Rugby Junior U18 7:5

Semifinále 2 – RUC Piešťany – 1.RC Slovan Bratislava 6:8

o 3. miesto – Slovak Rugby Junior U18 – RUC Piešťany 3:5

Finále – 1.RC Slovan Bratislava – Žilina Bears RC 9:7

Konečné poradie: 1. RC Slovan Bratislava, Žilina Bears, RCRUC Piešťany, Slovak Rugby Junior U18

Vyjadrenie prezidenta SRÚ Eduarda Krutznera ml.: „Velmi dobrý start do sedmičkové sezony v Piešťanoch – krásný sportovní den (turnaj) pro mládež, juniorské naděje, soutěžící týmy i diváky ve spolupráci s Olympijským klubem Piešťany. Dále bych chtěl poděkovat za vynikajíci organizaci domácímu klubu, a zároveň všem, kteří se zůčastnili tohoto podařeného turnaje, kde jsme tak mohli společně důstojně vzpomenout památky velkého muže slovenského ragby Vladkyho Kubaly.“

Po prvýkrát si mohli zápasy vychutnať aj diváci na diaľku prostredníctvom live streamu na Facebooku Slovak Rugby.

Podujatie podporili: Respect Slovakia, BMT, Olympijský klub Piešťany, Zdravotná záchranná služba SR, PN Print, Podzemie, Pivovar Žiwell, Pivovar Radošina.

Zdroj: Tlačová správa – Slovenská rugbyová únia 

REKLAMA