Rugby: Juniorská reprezentácia absolvovala sústredenie v Čechách

Juniorská rugbyová reprezentácia Slovenskej republiky absolvovala v sobotu 27. februára dvojfázový tréning na ihrisku RC Bystrc v Brne, pod vedením trénerského dua Kubala – Krützner. Základ reprezentácie U18 v prevažnej väčšine tvoria hráči Rugby Union Clubu Piešťany. Prvý, predpoludňajší tréning, bol všeobecne zameraný na individuálnu techniku a prácu s loptou, hru v ruckoch a všeobecný pohyb po ihrisku. Ďalší sa týkal štandardných situácií v roji, mlynov, autov a hry po štandardkách. Následne v nedeľu nastúpila reprezentácia proti tímu TJ Sokol Mariánské Hory, ktorý naši rugbisti porazili v pomere 38:7.

12803090_10153438172288575_6816156804683557247_n

Počas víkendu naši reprezentanti odohrali tiež tréningový zápas s kadetmi domáceho tímu, ktorý im vyšiel, no najmä to bola výborná skúška pre našich juniorov. Mohli si vyskúšať a predviesť to, čo sa doposiaľ naučili v tréningovom tempe, kde tréneri priebežne zastavovali hru, vysvetľoval a upozorňovali hráčov na konkrétne chyby. Večer rugbisti spolu realizačným tímom zrelaxovali svoje unavené telá v bazéne, pred pred dôležitým nedeľným zápasom.

V nedeľu po výdatných hotelových raňajkách naša ekipa plná očakávania nabrala smer Olomouc. Na neutrálnej pôde v Olomouci sa uskutočnilo odvetné stretnutie našej juniorky proti sokolíkom z Ostravy, ktorým mladíci podľahli v prvom stretnutí hranom v Piešťanoch 13:15.

O jednej hodine popoludní hlavný rozhodca Petr Juřica úvodným hvizdom začal zápas, v ktorom sa bolo na čo pozerať. V prvých minútach bola hra viac-menej vyrovnaná, ale súper mal v nej o niečo navrch. V obrane nebola práca našich hráčov až taká dokonalá a ostravských hráčov nevedeli odskladať až z druhej obrannej vlny, čo znamenalo straty územia niekedy až o 20 metrov. V priebehu 15. minúty však dokázali dostať loptu útokom na krídlo, kde po peknom sóle skóroval Martin Kováč. V tomto momente sa náš tím dostal viac do hry a chlapci si začali veriť a po pár minútach položil a navýšil skóre Daniel Nemec. V posledných minútach prvého polčasu po opakovanom trestnom kope a posunutí o ďalších 10 metrov nedokázali ubrániť roj sokolov, ktorý nám položil body priamo pod háčko. V tomto momente sa niektorí naši hráči viac venovali zbytočným šarvátkam a diskusii s rozhodcom ako samotnej hre, čo bolo na škodu veci, lebo sme sa nechali zbytočne vyviesť zo zápasovej pohody a koncentrácie. Polčas vyznel v náš prospech 14:7.

12806032_10153438169263575_6465696048792845227_n

Polčasovú prestávku využili tréneri okrem rád a poznatkov aj na dohovorenie poniektorým hráčom a pozdvihnutie nálady v mužstve.

Do druhého polčasu si mužstvo slová trénerov zobralo k srdcu a hralo o poznanie lepšie. Tím Ostravy sme zlepšenou obranou nenechali rozvinúť ich útočnú hru, aj skládky boli o poznanie lepšie. Naši hráči sa dokázali vo väčšine prípadov presadiť útokom, keď dvakrát skórovala trištvrťka a raz sa presadila mlynová spojka. Vynikajúco pracoval roj. Ak naši hráči v predchádzajúcom zápase nevedeli poriadne zatlačiť do mlynu, ktorý sa z našej strany následne boril, tak v tomto zápase mali suverénne navrch a okrem našich mlynov dokázali vyhrávať aj mlyny súpera. V zápase sa síce objavili aj chybičky krásy, na ktorých odstránení musíme ešte poriadne zapracovať, ale rezultát zápasu SR U18 – TJ Sokol Mariánské Hory 38:7 je každopádne potešujúci.

Naša juniorská reprezentácia sa predstaví pred Majstrovstvami Európy, ktoré sa budú konať koncom marca v Andorre, ešte 12. marca vo Viedni, kde si zmeria sily s tímom RC Donau Viedeň U18.

12472532_10153438170263575_6130834149557028266_n

Slovensko reprezentovali: David Košťál, Dominik Guľáš, Lukáš Marek, Jakub Klčo, Lukáš Chmelo, Lukáš Pomajbo, Jakub Augustín, Dávid Drozd, Martin Kováč, Pavlo Osypenko, Lukáš Kessl, Filip Bobek, Adam Scherer, Denis Juřík, David Břešťák, Martin Berger, Daniel Nemec, Peter Pálenik, Anatolis Vozinis, Antoine Louis, Jakub Horváth, Tomáš Augustín, Martin Ježo. Všetci hráči zasiahli do hry.

Realizačný tím: Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Peter Marušic, Terry Purton.

Body: Martin Kováč (5), Daniel Nemec (5 + 2 + 2 + 2 + 2), Denis Juřík (5 + 5), Antoine Louis (5), TP (5)

„Reprezentačný tím je prihlásený aj na ME U18 v 7´s rugby, ktoré sa bude konať v septembri (17.-18.9.2016) v maďarskom Ostrihome. Ostrihom nám je dobre známy, keďže sme tam absolvovali niekoľko turnajov, ale samozrejme reprezentácia bude o niečom inom. Pred týmto turnajom by sme mali absolvovať aj sústredenie v Piešťanoch. V rámci klubu je pre nás obrovským mílnikom, že sa pripojíme do slovenskej „Sedmičkovej“ ligy a takisto budeme súčasťou  „päťnástkovej“ 1. Respect ligy,“ napísal nám o ďalšom programe hrajúci tréner RUC Piešťany Filip Kráľ.