Prvenstvo v školskej Piešťanskej basketbalovej lige obhájila ZŠ Brezová

V pondelok 15. apríla sa uskutočnilo v telocvični Gymnázia P. d. Coubertina finále Piešťanskej basketbalovej ligy. Aktuálne to bol už siedmy ročník dlhodobej súťaže medzi piešťanskými školami o Putovný pohár primátora mesta Piešťany. Finálové zápasy potvrdili poradie po základnej časti. Víťazmi sa stali žiaci Základnej školy na Brezovej ulici.

[singlepic id=42006 w=560 h=300 float=center]

V súboji o tretie miesto sa stretli Cirkevná základná škola sv. Márie Goretti proti spoločnému družstvu základných škôl Holubyho a Mojmírova. Úspešnejší boli žiaci zo Štefánikovej ulice, ktorý nad spojeným družstvom vyhrali 20:10.

Vo finále proti sebe nastúpili obhajcovia minuloročného prvenstva zo ZŠ Brezová proti družstvu Gymnázia P. d. Coubertina. Žiaci z Brezovej nikoho nenechali na pochybách prečo vyhrali dlhodobú časť a finále zdolali súperov 47:26.
Víťazstvo teda obhájila ZŠ Brezová, ktorá opäť získala aj Putovný pohár Primátora mesta Piešťany. Najužitočnejšou hráčkou súťaže bola Táňa Bábiková, ktorá vo finále dala 27 bodov, teda viac ako polovicu všetkých bodov družstva z Brezovej. Ceny odovzdali Piešťanské Čajky.

[singlepic id=42008 w=560 h=300 float=center]

Liga základných škôl – Piešťanská basketbalová liga 2012/13 – finálový deň:

Zápas o 3.miesto:
ZŠ Holubyho/ ZŠ Mojmírova – C ZŠ M. Goretti 10:20 (0:2, 2:4, 0:5, 8:9)
Podhradský 6, Špendelová 4, Nemec, Urbánek, Svetlák, Prlazaj, Masarovič, Koška, tréner: p. Sedláček
Tapušíková 9, Svetlík 8, Gono 3, Türpe, Halanda, Šiška, Hlbocký, tréner: p. Poklembová

Finále:
ZŠ Brezová – Gymnázium P.d.C. 47:26 (5:2, 17:6, 14:8, 11:10)
Bábiková 27, Trandžíková 8, Bojnanská 6, Korec 4, Kleinová 2, Jančovičová, Kusá, Kľúčovská, Današová, Miháliková, Kulik, tréner: p. Urban
Kubincová 13, Kostka 11, Pavlovová 2, Michálková, Gratke, Baďurová, Ondrejovičová, Urban, tréner: p. Matúšová

Poďakovanie:
Basketbalový klub mládeže Piešťany ďakuje mestu Piešťany, Trnavskému samosprávnemu kraju, mediálnemu partnerovi A.B.Piešťany, riaditeľom škôl, organizátorom, rozhodcovi p. Sedláčkovi, trénerom, hráčkam a hráčom za dni naplnené basketbalom a radosťou z úspešných hodov na kôš. Taktiež ďakujeme partnerovi finálového dňa Piešťanskej basketbalovej ligy 2012/13, občianskemu združeniu ZOBER LOPTU NIE DROGY.