Pólisti KVP na záver s vysokou prehrou

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na letnom kúpalisku v Komárne. Hráči Komárna mali už pred zápasom istý postup do extraligy sk. „A“, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ chceli byť víťazom skupiny museli však v zápase zvíťaziť.

Už v prvej štvrtine si vytvorili domáci štvorgólové vedenie a vyhrali ju 7:3. Svoje vedenie Komárno zvyšovalo aj v druhej a tretej štvrtine ktoré zhodne vyhralo rozdielom jedného gólu. Komárno využilo v zápase na strelenie gólu z troch presilových hier dve. Piešťanci taktiež využili len dve presilové hry zo šiestich. Záverečnú štvrtinu vyhralo Komárno v pomere 5:2 a celkovo zápas 17:8. Góly KVP: 3-Ferančík, 2-J. Berlanský, 1-Stančík, Filo, Kalnický.

Zostava KVP: Boba, – Stančík, Polák, Mi. Berlanský, Baranovič, J. Berlanský, Ferančík, Filo, Kalnický, Adamkovič.

Pólisti KVP Kúpele Piešťany chceli v lige skončiť do štvrtého miesta, čo sa im podarilo splniť a dokonca sa umiestnili na treťom mieste pred účastníkom extraligy skupiny „A“ Žilinou. Ako jediné mužstvo dokázali v súťaži zvíťaziť nad neskorším víťazom ligy z Komárna a s rastúcim počtom odohraných zápasov v súťaži sa ich hra zlepšovala.