Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali na Majstrovstvách Slovenskska tri medaily

V dňoch 29 júna až 1. júla sa v Košiciach na 50 m bazéne konali Majstrovstvá Slovenska 13 a 14-ročných žiakov, na ktorých sa zúčastnilo aj sedem plavcov Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany.

[singlepic id=32448 w=320 h=240 float=right]Najviac sa darilo Danielovi Kuropkovi, ktorý si z bazéna vylovil tri medaily. Striebornú za 200 m prsia a dve bronzové na tratiach 100 m prsia a 400 m polohové preteky.

Do desiateho miesta sa umiestnili David Burzala, ktorý v disciplíne 200 m znak skončil piaty, v disciplíne 100 m znak šiesty a dve ôsme miesta získal v disciplíne 100 m prsia a 400 m voľný spôsob.

Samuel Michalčík v disciplíne 200m motýlik sa umiestnil na ôsmom mieste. Plavci ŠPK Kúpele tak zavŕšili úspešnú letnú sezónu a čaká ich prázdninová príprava a dovolenky.

Text a foto: Radoslav Suchánek