Plavci ŠPK Kúpele Piešťany úspešní na Majstrovstvách SR v diaľkovom plávaní

V Žiline sa v sobotu 16. marca v mestskom krytom 50 m bazéne uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zástupcovia 24 plaveckých klubov v počte 83 pretekárov bojovali na tratiach 5, 3 a 1 km podľa vekových kategórií o majstrovské tituly a naplnenie svojich osobných túžob ako zlepšené osobné časy, tak aj umiestnenia v poradí a body do Slovenského pohára v DP.

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní sú jedinou oficiálnou možnosťou zaplávať limity na vrcholné podujatia zaradenou v slovenskom plaveckom kalendári.

Pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany bojovalo v žilinskej vode 20 a odviezli si domov 15 medailí, najviac zo všetkých zúčastnených klubov. Najúspešnejšia bola Natália Ertlová keď si majstrovský titul vyplávala na 5 km mladších junioriek.

Rastislav Čačík vybojoval v kategórii mladších juniorov striebornú pozíciu a svojim zaplávaným časom splnil limit pre účasť na júlových Majstrovstvách Európy juniorov vo Viedni. Na majstrovskej 3 km trati sa o striebro a bronz úspešne popasovali naše pretekárky Milica Martinkovičová a Michaela Csenkyová, ktoré v tomto poradí aj stáli na stupienku víťazov.

Rastislav Čačík, vľavo

Na 1 km trati naše dievčatá obsadili celý stupeň víťazov, keď titul majsterky vybojovala Nina Frištáková, strieborná bola Nelly Gáliková a bronzom dekorovali Ninu Pecháčovú.

Zľava – Gáliková , Frištáková , Pecháčová

Prvé miesto a zlatú medailu si odviezla a Vivien Jägrová za výkon na 1 km medzi 10 ročnými dievčatami. Tamara Sára Žažová brala striebro a Marianna Schultzová bronz na 1 km medzi 11 ročnými dievčatami.

Linda Mocháková medzi 14 ročnými na 3 km zaplávala osobný rekord a postavila sa v SPDP na prvý stupienok. Na 1 km trati hodnotenej v Slovenskom pohári DP si urobila Sabína Bališová radosť vyplávaním striebornej pozície medzi 14 ročnými.

V kategórii Masters na 3 km trati si vybojovali 1. miesto a majstrovský titul Anna Kičinová, Pavel Škodný a po bronzový vavrín sa podarilo doplávať Michaele Kičin.

Plavci Kúpeľov úspešne začali jarnú časť sezóny. Čaká ich príprava na leto a séria bazénových kontrolných pretekov, do ktorých im prajeme veľa šťastia.